Kadi Neemre • 19 veebruar 2016

IMFi juhina jätkab Christine Lagarde

Foto: EPA

Täna teatas IMFi juhatus, et institutsiooni juhina jätkab senine juht Christine Lagarde, kellele on see teine ametiaeg.

Lagarde’i ülesandeks on organisatsiooni makromajanduse stabiilsuse saavutamise eesmärgil liikmete suunamine ja juhtimine keerulistes oludes ning geopoliitiliste pingete valguses sellistes piirkondades nagu Kreeka, Hiina ja Lähis-Ida. 

Christine Lagarde on keerulistel aegadel suutnud tugevdada fondi võimet toetada oma liikmeid poliitiliste nõuannete, suutlikkuse tõstmise ning rahastamise osas,” sõnas IMFi juhatuse esimees Aleksei Mozhin.

Ta avaldas täna lootust, et IMF võtab kursi tulevikku suunatud lähenemise suunas, võimendamaks demograafiliste muudatuste ja tehnoloogiliste innovatsioonide positiivset kasutegurit maailmas.

“Ma usun, et me suudame teha paljuski toetamise, laenamise ning programmi osas. Kuid ma loodan, et järgnevatel aastatel suudame teha ära suure töö ka ennetamise osas ehk me suudame nõustada riike makromajanduslike poliitikate ja strukturaalsete reformide osas, mis aitaks neil väljakutsetega paremini toime tulla,” märkis Lagarde oma kõnes.

Lagarde’i juhtimise all lisati Hiina jüaan reservina IMFi valuutakorvi; varasemalt olid valuutakorvis dollar ning euro.

Samm andis Hiinale suurema mõju globaalse majanduse küsimustes.

Lagarde märkis, et Hiinal seisab restruktureerimise ja reformide elluviimise näol ees keeruline teekond.

Kuna üha langevad naftahinnad survestavad energiat eksportivaid riike, seisab IMF silmitsi jätkuvate väljakutsetega aitamaks riike nagu Aserbaidžaan tulla toime eelarvesurvega.

IMFi juht sõnas, et tema eesmärgiks uuel ametiajal on muuta IMFi jõupingutused võimalikult riigi-spetsiifiliseks, säitades samas tugevuse ja paindlikkuse tasakaalu organisatsiooni poliitikates.

Lagarde nimetati esmakordselt ametisse 2011. aastal.Tema uus ametiaeg algab 5.juulil.

 

 

Hetkel kuum