Äripäev • 5. märts 2016 kell 10:00

Nädal graafikutes: skeemid piimaraha ja liiklusega

Lehmad andsid küll piima, kuid raha jäi saamata.  Foto: Andres Haabu

Selle nädala graafikutes nägime, kuhu kadus piima eest saadud raha ja kuidas hakkab välja nägema Väo liiklussõlm, ning tõdesime, et vaidlus maksuametiga võib kalliks maksma minna.

Äripäeva käsutuses on Aivo Pärnale kuuluva Terele piima vahendamiseks loodud võlgades firma UP Varud ajutise pankrotihalduri aruanne, kust selgub, kuhu on kadunud raha firmast, millel piimatootjatele võlgu pea 2 miljoni euro jagu.

Tankla keset ristmikku ikka ei tule

Lähikuudel loodetakse punkt panna juba kümmekond aastat ja kaks luhtunud lahendust nõudnud Eesti ühe olulisema, Väo liiklussõlme saagale, mille eelmist ja liiklejate õnneks läbikukkunud lahendust dikteeris kodumaine kütusefirma Olerex, kelle tankla kerkinuks otse keset ristmikku. Nüüd on tanklal uus asukoht.

 

Väo liiklussõlm  Foto: Äripäev

Elatisvõlglaste nimekiri läks peitu

Märtsi alguses pandi senimaani kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja kodulehel justiitsministeeriumi korraldusel alates 2011. aastast avalikult rippunud elatisvõlglaste nimekiri lukku ja ligi 800 võlglase nime sealt enam ei näe. Nüüdsest peab elatisvõlglase nägemiseks ID-kaardiga selleks loodud rakendusse sisse logima ja teadma võlgniku isikukoodi või sünnikuupäeva.

 

Maksuamet võidab üha enam vaidlusi

Iga hilinenud makse pealt hakkab võlglasele jooksma viivis, mis on 0,06% päevas. Aasta peale teeb see 21,9%. Kui maksuameti nõue vaidlustatakse ja võidetakse, saab maksuameti piitsa tunda saanud isik või ettevõtja tagasi nii temalt nõutud maksuvõla kui ka selle pealt jooksnud intressi. Kui vaidlustuse võidab maksuamet, läheb raha riigikassasse.

 

Autode liisimisel hoog sees

Ehkki liisinguturu mullused näitajad jäävad veel alla majanduse ülekuumenemise aastatele 2007 ja 2008, on selgelt näha, et turg liigub buumiaja rekordite poole.

Hetkel kuum