Jaga lugu:

Leis: me ei ole enam suvaline firma Lõuna-Eesti metsadest

Võrumaa joogitootja Linda Nektari vähemusaktsionär ja nõukogu liige Kuldar Leis.   Foto: Andres Haabu

Börsileminek mõjub firma sisekultuurile ja välisele imagole väga hästi, me ei ole enam välispartnerite jaoks suvaline firma Lõuna-Eesti metsade vahelt, ütles Võrumaa joogitootja Linda Nektari vähemusaktsionär ja nõukogu liige Kuldar Leis.

"Arvestades meie pikaajalisi eesmärke, oli börsileminek kindlasti õige samm," lausus Leis. "Linda Nektaril oli börsile minekul kaks eesmärki: arenguks raha kaasamine ja usaldusväärsuse tõstmine välispartnerite silmis."

Leis on Tallinna börsi põhinimekirja mineku protsessi läbi teinud Premia Foodsiga ja alternatiivbörsile First North mineku Linda Nektariga.

"Esimesel puhul võttis protsess otsusest kauplemise alguseni kaheksa kuud ja teisel neli kuud. Kui firma on sisemiselt korras, siis koostöös nõustajatega on alternatiivbörsile minek lihtne," tõdes ta. 

Leisi sõnul võib miinuspoolele kanda selle, et kauplemisaktiivsus Tallinna börsil on väiksem, kui olla võiks. "Seetõttu oleks kindlasti tervitatav uute tulijate lisandumine nii põhinimekirja kui ka First Northile," sõnas ta. "Selgelt positiivne on see, et firma sisekultuurile ja välisele imagole mõjub börsileminek väga hästi, me ei ole enam välispartnerite jaoks suvaline firma Lõuna-Eesti metsade vahelt, vaid nüüd juba üks vähestest Eestis noteeritud ettevõtetest."

Leis ise ei näe ühtegi otsest takistust börsile minekul. Küsimusele, mille taha jääb paljudel siiski alternatiivbörsile minek, vastas ta, et ilmselt kardetakse ettevalmistustöö rohkust, samuti aruandlusega ja avalikustamisega kaasnevat bürokraatiat. "Kui kaasatavat kapitali on võimalik saada pangalaenuna, siis kindlasti eelistataksegi traditsiooniliselt laenuvõtmist, sest nii on ju kogu aeg olnud," ütles Leis.

Ta lisas, et samas kui vaadata kaugemale ette, siis hea äriideega kiireks laienemiseks just ekspordil on alternatiivbörsile minek kaalumist väärt. "Metafoor ehk selline, et kui senini oled üksinda tegutsenud ja enda arust heade ideedega üksi sisemiselt keenud, siis börsileminekuga jagad oma maailmavallutusplaane perekonna ja sõpradega," lausus Leis. "Eestlane on tavaliselt küll üksi tegutseja, aga eks meiegi muutu rohkem meeskonnamängijateks."

Jaga lugu:
Hetkel kuum