Läti kasutab riigifirma nõukogu leidmiseks üllatavat nippi

26. juuli 2016, 08:00
Läti lipp.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160726/NEWS/160729849/AR/0/AR-160729849.jpg

Kui Eestis määrab riigifirma nõukogu avalikkusele tihti segastel või teadmata asjaoludel, kuid vastavalt koalitsioonileppele minister, siis näiteks Läti riigifirma Latvenergo otsib nõukogu liikmeid avaliku konkursiga.

„Ei ole Eestis taolisest praktikast kuulnud, kuid see ei välista, et ajaloos oleks nii toimitud. Eestis on iga omanik vaba valima enda ettevõtte nõukogusse liikmeid viisil, mida peab sobivaks. Riigile kuuluvate ettevõtete puhul on tulevikus liikmete valimiseks nominatsioonikomitee põhimõte ning seni lähtutakse riigi esindajate ning ettevõtjate kaasamise põhimõttest,“ kommenteeris uudist majandusminister Kristen Michal.

Vandeadvokaat Risto Rüütel nõustub põhimõtteliselt Läti lähenemisega kirjutades tänases Äripäevas, et riigifirmasid juhtigu ärimehed.

Nõudmised Latvenergo nõukogu kandidaatidele on üsna kõrged. Lisaks laitmatule mainele, kõrgharidusele ja inglise keele oskusele võiks tulevasel nõukogu liikmel olla ka vähemalt kolmeaastane suure firma juhtimise kogemus. Suureks peetakse seejuures ettevõtet, mille käive on vähemalt 40 miljonit eurot ja kus töötab vähemalt 250 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. July 2016, 00:04
Otsi:

Ava täpsem otsing