Äripäev • 5. august 2016 kell 8:15

Eestlased krabavad kodulaene

Keskmine KredExi käendusega võetud laenusumma oli aasta esimeses pooles 65 852 eurot.  Foto: Erik Prozes

KredEx teatas, et nende eluasemelaenu käenduste maht on suurenenud tervelt kolmandiku võrra.

Selle aasta esimese kuue kuuga sõlmiti KredExi eluasemelaenu käenduse abil kodu soetamiseks 1280 lepingut kogusummas 84,3 mln eurot. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on lepingute arv kasvanud enam kui 32% ning tagatud laenude kogusumma pea 44%.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on käendusmahu suurenemise taga eelkõige varasemast aktiivsem turg. „Näeme, et eluasemeturg on aktiveerunud, inimesed otsivad võimalusi oma elamistingimusi parandada ning meie eluasemelaenu käendus on siin suureks abiks,“ arutles Reinsalu.

Keskmine KredExi käendusega võetud laenusumma oli aasta esimeses pooles 65 852 eurot. Kui võtta aluseks sõlmitud lepingute arv, on eluasemelaenu käendust kasutatud kõige rohkem kodu soetamiseks Harjumaal 54% (millest Tallinnas 72%) ja Tartumaal 15% (millest Tartus 56%).

Kõige vähem on eluasemelaenu käendust kasutatud Hiiumaal (0,07%), Läänemaal (0,7%) ja Põlvamaal (0,7%). Eluasemelaenu käendust kasutati põhiliselt korteri (83%) ning elamu ostuks (15%), ülejäänud osas oli tegemist eluaseme renoveerimise või ehitamisega.

KredEx väljastab eluasemelaenu käendusi alates 2000. aastast.

Hetkel kuum