Äripäev • 23. august 2016 kell 6:31

Sporditoetus muutub keelatud abiks

Sporditoetus muutub keelatud abiks  Foto: PantherMedia/Scanpix

Kevadel täpsustas Euroopa Komisjon oluliselt riigiabi definitsioone ja kriteeriume, ning selle järgi on nüüd ühinguid, mida riik ise loeb assotsiatsioonideks või spordiklubideks, edaspidi ettevõtjad.

„See on täiesti uus vaatenurk, mis on pehmelt öeldes absurdne,” ütles Eesti Päevalehele MTÜ Klubi Tartu Maratoni juht Indrek Kelk. Tartu maratonide sarja korraldajatele on see suur löök.

Kõige lihtsam võimalus oleks toetada spordiüritust nii, et see kvalifitseeruks vähese tähtsusega riigiabiks. Selle alla läheks toetus siis, kui kolme aasta jooksul ei ületa abisumma kokku 200 000 eurot. Tartu maraton saab aga aastas ainuüksi Tartu linnalt ligi 70 000 eurot toetust, kolme aasta peale läheb vähese tähtsusega riigiabi piir julgelt lõhki, kirjutab väljaanne.

Sama probleemi ees on ka MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ja Tartult suurimat toetust saav MTÜ Rally Estonia. Tartu abilinnapea Tiia Teppan ütles, et nende jaoks on tegemist värske probleemiga ja lahenduste leidmiseks on nad kultuuriministeeriumi poole pöördunud.

Loe edasi Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum