Vilja Kiisler • 5. september 2016 kell 8:00

Edukas Eesti lööb uksed valla

Eduka Eesti lõpuüritus 2016  

Viiendat korda algav Eduka Eesti arvamuskonkurss pakub suurepärase võimaluse särava idee eest kümme tuhat eurot teenida.

Edukast Eestist on kujunenud võimas ideepank ja ihaldusväärne tribüün. Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli sõnul on Eduka Eesti arvamuskonkurss särav algatus, mis on tõendanud oma elujõudu juba nelja hooaja vältel, näitamata vähimatki väsimuse märki. “Eduka Eesti tase on iga aastaga aina tõusnud,“ tähendas Mandel. „See ei tee muidugi tänavu võistlustulle astuvate autorite elu kergemaks: mitusada varem avaldatud arvamuslugu on avaldamiskünnise kõrgeks ajanud. Seda suurem vaimne mõju on aga nendel tekstidel, mis avaldamiskünnise ületavad.“

Edukat Eestit korraldavad tänavu koos Äripäevaga Tallinna Kaubamaja, Danske Bank, ACE Logistics, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Eesti Gaas ja Silberauto. Konkursi võitja auhinnaks on 10 000 eurot. Teise koha võitja saab 3000 ja kolmanda koha võitja 2000 eurot.

Uuendusmeelne ja kasvule suunatud

„Täna, mil sotsiaalmeediast on kujunenud arvamusavalduste supermarket, muutub üha selgemaks, et hea hariduse ja laia silmaringiga mõtlemisvõimelisi inimesi polegi meie ümber just liiga palju,“ sõnas Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Ülo Pärnits. „Kui aga keegi neist võtab vaevaks oma aega pühendada, asjade üle tõsiselt järele mõelda ja need head mõtted ka teistele lugemiseks kirja panna, siis on see kindlasti motiveerimist väärt.“

Eesti Gaasi omaniku Ain Hanschmidti sõnul toetab Eesti Gaas Edukat Eestit selle pärast, et usub: elu viivad edasi suurepärased  ideed. „Arvame , et Eesti majandusele on jõukohane vähemalt 5% kasvusamm, kuid selle saavutamiseks on vaja uuendusmeelset ja häid ideid elluviivat ühiskonda,“ lausus ta. „Eduka Eesti arvamuskonkurss on hea võimalus andekatele inimestele oma ideede põhjalikumaks läbitöötamiseks ning avalikkusele esitamiseks, et meie majandust positiivselt mõjutada.“

Väärt mõtete avaldamise koht

Tallinna Kaubamaja juhi Raul Puusepa sõnul on Eduka Eesti konkursi puhul väga sümpaatne, et žürii ei lahterda kunagi ideid väikesteks ega suurteks. "Iga idee väärib kaalumist – olenemata sellest, kas tegemist on kaugesse tulevikku vaatava mõttearendusega või kiirlahendatakse mõnd väiksemat probleemi. Konkurssi oleme toetanud juba esimesest aastast alates just seetõttu, et Eesti edukuse võti ja edasiarendamine vajab kõikide Eesti inimeste väärt mõtteid."

Danske Banki tegevjuhi Ivar Pae sõnul on Eduka Eesti näol tegemist väga hea algatusega, mis annab võimaluse nähtavaks teha eri maailmavaateid ja uuenduslikke mõtteid. „Oleme pangana toetanud projekti selle algusest peale, nähes igal aastal konkreetseid ja nutikaid ideid, mis viivad meid edasi läbi koostöö, aitavad parandada ettevõtete konkurentsivõimet ja meie üldist elukvaliteeti,“ lisas Pae.

„Eesti elu edendamine saab olla ainult kodanike ühine privileeg ning me ei tohi seda õigust kellelegi käest ära anda,” ütles ACE Logisticsi nõukogu esimees Karli Lambot. “Kui kodanikud end kehtestavad ja ise sõnastavad, et missugust riiki nad tahavad ja mille nimel nad on valmis tööd tegema, ainult siis Eesti edeneb. Eduka Eesti arvamuskonkurss on juba aastaid Äripäeva tänuväärt ettevõtmine niisugust diskussiooni suunata ja elujõulisena hoida. Head asja tuleb ikka toetada.“

Kuidas osaleda?

Eduka Eesti arvamuskonkursil osalemiseks tuleb saata arvamuslugu aadressil [email protected]. Võitja valib välja Äripäev koos partnerite esindajatest koosneva žüriiga ning võitjate nimed kuulutatakse välja Eduka Eesti pidulikul lõpuüritusel tuleva aasta märtsis. Lugude hindamisel võtame arvesse välja pakutud idee originaalsusest ja teostatavust ning argumentatsiooni veenvust.

Tekste võib konkursile saatma hakata kohe. Avaldama hakkame neid nii veebis kui ka paberlehes alates oktoobri algusest. Konkursi lõpptähtaeg on 2017. aasta 28. veebruar (kaasa arvatud). Toimetus jätab endale õiguse avaldatavaid tekste toimetada ja lühendada.

 

EDUKAS EESTI

Edukas Eesti on Äripäeva, Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, ACE Logisticsi, Silberauto, Eesti Gaasi ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor arvamuskonkurss.

I koht:10 000 eurot, II koht 3000 ja III koht 2000 eurot

Toimub: viiendat korda

Lugu pakkuda võib: kohe

Tähtaeg: 28. veebruar 2017

Kõik seni avaldatud lood siin.

Eelmise aasta võitjad:  

I koht: Priit Alamäe, "Personaliseeritud riik - teeme ta kiiremaks"

II koht: Priit Pekarev „Ettevõtte tulumaks tuleb taastada“

III koht: Janno Joona „Kui oleme terved, oleme edukad“

 

Hetkel kuum