Äripäev • 19. oktoober 2016 kell 6:52

Riigikogu keeldus Pentus-Rosimannuse e-kirjade avaldamisest

Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus 2015. aastal presidendi vastuvõtul.  Foto: Andras Kralla

Riigikogu kantselei vaidlustas Harju maakohtu määruse, mis käskis välja anda rahvasaadik Keit Pentus-­Rosimannuse elektronkirjad jaanuarist 2008 kuni märtsini 2011.

Kirjavahetust pidas saadik oma abikaasa, tollase riigikogu liikme Rain Rosimannuse ja oma isa Väino Pentusega, kirju soovis Autorollo kohtuasjas tõendina kasutada pankrotihaldur Katrin Prükk, kirjutab Eesti Ekspress. Riigikogu kantselei aga vaidlustas kirjade väljaandmise ning nüüd kaitseb dokumenti märkus "asutusesiseseks kasutamiseks kuni 2091".

Kirjade väljaandmise vastu protestis ka Keit Pentus-Rosimannus, sest sellega rikutaks sõnumisaladust, õigust perekonna- ja eraelule ja ka rahvasaadiku immuniteedi eesmärki. Väljaanne märgib, et samas anti Priit Toobali ja Lauri Laasi kriminaalasjas sarnases olukorras elektrooniline kirjavahetus kapole välja viivitamatult ilma kumbagi saadikut teavitamata.

Eesti Ekspress küsib, miks riigikogu kantselei ei kaitsnud Keskerakonna saadikute kirju, kuid Reformierakonna saadiku omi kaitseb. Riigikogu kantselei keeldus poolelioleva kohtuasja kommenteerimisest. "Kui kantselei hakkaks kommenteerima, siis oleksime sunnitud mõlemat kirja põhjalikult kirjeldama. See tähendab sisuliselt nende kirjade välja andmist," selgitas pressiesindaja Urmas Seaver ning lisas, et kirjas kohtule selgitas kantselei põhjalikult oma seisukohti.

"Kindlasti ei ole õige kahte kohtuasja, Autorollo oma ja Lauri Laasit puudutavat, ühesugustena käsitleda. Kantselei käitus Lauri Laasi kohtuasjas vastavalt seadustele ning käitub ka täna vastavalt seadustele," selgitas Seaver.

Hetkel kuum