Äripäev • 3. veebruar 2017 kell 7:47

Laenuvõime tõendi annab nüüd maksuamet

Maksu- ja tolliamet.  Foto: Meeli Küttim

Maksu- ja tolliamet pakub tänasest võimalust koostada enda või ettevõtte maksuandmete tõend, millega saab kiiresti anda pangale vajalikud andmed oma laenuvõime hindamiseks, teatas amet.

Tõendi saab koostada e-maksuametis/e-tollis igaüks. „Maksuandmete tõendi vormi töötasime välja koos pangaliiduga ja see aitab näiteks laenu taotlejatel oluliselt aega kokku hoida, sest enam pole vaja andmeid mitmest kohast küsida. Kui need on juba kord riigile esitatud, saab need ka meie süsteemist kiirelt kätte,“ selgitas maksu- ja tolliameti teabeosakonna talitusejuhataja Piia Viks-Binsol.

MTA tõendi puhul tulevad eraisiku või ettevõtte andmed usaldusväärsest kohast, on põhjalikud ja neid saab elektroonselt töödelda. Samuti saab ettevõtja tõendi abiga anda tehingupartnerile ülevaate oma majandustegevusest. Maksutõendi teenuse kasutamine on vabatahtlik ja andmed edastab isik ise. 

Maksuandmete tõendi saamiseks tuleb logida e-maksuametisse/e-tolli ja valida rubriigist Nõuded ja kohustused> Tõendid> Maksuandmete tõend.

Tõendi saab koostada nii eraisiku (palgaandmed, tööandjad, muu tulu jms) kui ettevõtte (käibeandmed, töötajate väljamaksed jms) andmete kohta ja valida, kas esitada kõik andmed või osa neist.

Hetkel kuum