Mait Kraun • 23 juuni 2017

Energiafirma teenis Eestis ligi 4 miljonit kasumit

Gaasitorud.  Foto: Andres Haabu

Skandinaavia energiafirma Adveni müügitulu oli eestis languses, ärikasum tõusis aga ligi 4 miljoni euroni.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et energialahendusi pakkuva Adven Eesti ASi müügitulu langes 11 protsenti, 20,22 miljoni euroni (võrreldes 2015. aastaga). Ärikasum tõusis seejuures 1,20 miljoni euro võrra, 3,60 miljoni euroni.

Ettevõttes töötas eelmisel aastal keskmiselt 72 inimest, võrreldes eelneva aastaga see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta langes 11 protsenti, 280 763 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 11 protsenti, 1970 euroni kuus.

Adven on energialahendusi, kaugkütet ja maagaasi pakkuv energiaettevõte, mille peamised turud on Soome, Rootsi ja Eesti.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Müügitulu languse peamiseks põhjuseks oli fossiilsete kütuste maailmaturu hinnalangus. Peamised kasutusel olevad fossiilsed kütused on raskekütteõli ja maagaas, mille hinnalangus peatus aasta teisel poolel ning pöördus majandusaasta lõpuks mõõdukale tõusule,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

„2017. aastal eeldatakse kütuste mõõduka hinnatõusu jätkumist. Fossiilsete kütuste hinnatõus toob kaasa surve investeeringuteks kohalikele biokütustele üleminekuks,“ lisas firma aruandes.

Adven Eesti ASi emafirma on Hollandi ettevõte Adven Holding B.V. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eesti tütarfirmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum