Olerex ostab Favora tanklad

Olerex.  Foto: Raul Mee

Varemgi väiksemaid konkurente kokku ostnud kütuseketi Olerex emafirma soetab seitsme tanklaga Favora keti.

Täpsemalt on ostja Andres Linnase ja Antti Moppeli firma Aqua Marina, millele kuulub Olerexis suurosalus. Ülejäänud osa kütusefirmast kuulub Moppelile ja Linnasele eraisikutena. Sisuliselt on tehingu taga seega Olerex ning ka soetatud tanklad hakkavad peagi kandma Olerexi värve.

Tallinnas ning Lõuna-Eestis asuvad Favora tanklad müüb maha Urmas Johansoni aktsiaselts Johnny. Tehingu jõustumiseks on vaja konkurentsiameti heakskiitu. Kui see on saadud, vahetab omanikku seitse tanklat, nii et kokku hakkab Olerexi võrku kuuluma 94 jaama.

Olerex on viimastel aastatel väga jõuliselt laienenud. Mullu neelati alla väikesed konkurendid Mahta Kütus ja Raktoom. Ka need ketid tegutsevad peaasjalikult Lõuna-Eestis.

Kaks aastat tagasi tegid Moppel ja Linnas aga hiigeltehingu ning ostsid venelastelt siinsed Lukoili tanklad. Sellega paisus eestlaste kett tanklate arvu poolest turu suurimaks tegijaks. 

Hoogsa laienemise tuules kasvatas Olerex mullu ka käivet ja kasumit. Kui tunamullu oli müügitulu 223 miljonit eurot, siis mullu juba 283 miljonit ehk veerandi jagu enam. Puhaskasumit teeniti mullu 1,8 miljoni eurot, aasta varem oli tulemus 1,1 miljonit. Dividende Linnas ja Moppel majandusaasta aruande järgi siiski võtta ei plaani.

Hetkel kuum