Äripäev • 28. august 2017 kell 13:10

Põlevkivitööstus andis riigile 103 miljonit eurot

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.  Foto: Hando Sutter

Põlevkivitööstuses investeeriti mullu kokku 63 miljonit eurot, sektor pakkus tööd 6300 inimesele ja panustas riigituludesse 103 miljonit eurot, vahendab tööstusuudised.ee.

Värske Eesti põlevkivitööstuse aastaraamatus seisab, et Eesti põlevkiviettevõtted on globaalsed liidrid, kes muudavad tööstusharu efektiivsemaks, vähem keskkonda häirivaks ning nutikamaks ja suudavad seeläbi saavutada uusi tootmisrekordeid, vahendab tööstusuudised.ee.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter rääkis, et kõige parem tagatis kõikuvatele energiahindade vastu on efektiivsuse tõstmine. "Uued õlitootmise rekordid kinnitavad, et Eestis arendatud tehnoloogia abil suudame meie loodusressursi potentsiaali maksimaalselt ära kasutada. Meie strateegiline eesmärk on järjepidevalt kasvatada põlevkivi tootmisvarade konkurentsivõimet,” ütles Sutter.

Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann ütles, et eelmine aasta kujunes väljakutseterikkaks ja sundis kõiki põlevkivisektori osalisi kohanduma raske turuolukorraga ning otsima uusi käike efektiivseks tegutsemiseks. "Mis siin salata - raskused karastavad ja motiveerivad olema paindlikud,“ ütles ta.

Alexela Groupi juhatuse esimees Andreas Laane ütles, et viimastel aastatel toimunud nafta maailmaturuhinna drastiline langus pani löögi alla aastakümnete pikkuse kogemusega tööstusharu toimimisvõimalused Eestis ja on põhjustamas ka tuhandete inimeste töötuksjäämist. Valitsus näitas tema sõnul neil hetkedel üles riigimehelikkust ning kiirete otsuste saatel loodi maksukeskkond, mis aitas põlevkivitööstusel sellest hetkest üle saada.

Hetkel kuum