Reiljanit ilmselt pokri ei panda

11. oktoober 2017, 15:20
Villu Reiljan
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171011/NEWS/171019916/AR/0/AR-171019916.jpg

Täna küsis prokurör nn Savisaare asjas Villu Reiljanile karistuseks rahalist karistust, mille korral altkäemaksu vahendamises süüdistatav Reiljan vangi minema ei pea.

Riigiprokuratuur sõlmis Reiljaniga kokkuleppe, mille järgi on rahalise karistuse suurus 33 034 eurot ja 40 senti. Maksta tuleb ka sundraha 705 eurot.

Karistuskokkuleppe puhul on oluline, et Reiljan on varasemast kohtulikult karistatud pistise võtmise eest, mille eest kannab tingimisi vanglakaristust katseajaga. Savisaare protsessil süüdimõistmise korral ähvardaks teda aga reaalne vanglakaristus. Endine keskkonnaminister ja kunagine Rahvaliidu esimees on eeldatavasti kogu Savisaare protsessil ainus, kes süüdimõistmisel trellide taha läheb.

Reiljan oli kokkuleppega nõus. Tema kaitsja vandeadvokaat Margus Mugu ütles kokkulepet kommenteerides kohtule: „Kokkulepped selleks ongi, et hästi kasvatatud inimesed neid täidaksid.“

 

Süüdistuse järgi üritas Reiljan oma toonase tööandja, suurettevõtja Vello Kunmani tütre Tallinnas Nõmmel kerkiva eramu ehitust tagantjärele seadustada. Reiljani süüdistatakse altkäemaksu vahendamises.

Kokkulepe tähendaks, et Reiljan tunnistaks end toimepandud kuritegudes süüdi. Kohus kuulutab otsuse kokkuleppe kohta välja 19. oktoobril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2017, 15:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing