Äripäev • 25. oktoober 2017 kell 11:48

Keskerakonna kontori ostis kaks kuud tagasi loodud firma

Keskerakonna peakontor müüdi 1,8 miljoni euro eest.  Foto: Raul Mee / Äripäev

Keskerakond teatas, et müüs oma Toompeal asunud büroo 1,8 miljoni euro eest tänavu augusti lõpus loodud firmale BC 31 Holding OÜ.

Büroo müügi tingisid erakonna rahalised kohustused, sealhulgas üle poole miljoni euro tasumine Midfield OÜle garantiikirjade tõttu, selgitas partei pressiteate vahendusel.

Toompeal asuva Toom-Rüütli 3/5 ostjaks on Arto Kalevi Autiole kuuluv firma BC 31 Holding, mis loodi tänavu augusti lõpus ja mille tegevusalaks on enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus. Autiost kirjutas Ärileht hiljuti kui Eestis vaikselt tegutsevast suure haardega kinnisvarahaist. Autio on investeerimisfirma Brave Capital üks osanikke.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et büroo müügist saadud tulu eest saab erakond katta oma kohustused. Ta sõnas, et müügisumma on rahuldav, kuid tuleb arvestada, et erakonnal oli ja on üleval rahalisi kohustusi.

Näiteks tuli eelmise aasta septembris ilmsiks, et erakonna varasem peasekretär Priit Toobal on endise esimehe Edgar Savisaare juhtimisajal allkirjastanud 2014. aastal garantiikirjad 730 000 euro väärtuses osaühingule Midfield. „Arbitraažikohus leidis septembri alguses, et erakonnal tuleb tasuda 533 000 eurot, millele lisandus mitukümmend tuhat eurot õigusabikulusid. Arbitraažikohtu otsus on erakonnal praeguseks täidetud,“ ütles Korb.

Samuti on Keskerakonna vastu nõudeid Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonil, millest suurim on ettekirjutus 220 000 euro väärtuses.

Käimasolevas kohtuasjas võib erakonna vastu tekkida veelgi nõudeid.

Korb lisas, et partei otsib uut büroopinda ning senikaua jätkab erakond maja uue omanikuga kokkuleppel tööd senises asukohas.

Hetkel kuum