Nursipalu raie tõi keskkonnaametile kohtukutse

06. november 2017, 09:42
Langetatud puud
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171106/NEWS/171109847/AR/0/AR-171109847.jpg

Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks ja nursipalulasi koondav seltsing Inimsõbralik Nursipalu andsid Tallinna halduskohtusse kaebuse, mis käsitleb keskkonnaameti antud raadamisluba, mille alusel tehti möödunud nädalal kiirkorras ligi 95 hektari metsa lageraie ja raadamine.

Oktoobri lõpus esitas Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) keskkonnaametile Nursipalu metsateatise ning vaid loetud päevade pärast tagastati RMK-le raiet ja raadamist lubav otsus. Metsa maha võtmine algas kohe järgmisel päeval pärast loa väljastamist. Kuna kogu protsess viidi läbi kiirkorras, siis ei jõudnud ühendused Nursipalu raiesse õigeaegselt sekkuda ning seda juriidilise jõuga peatada.

Keskkonnameti väljastatud raadamisluba on kaebuse esitajate hinnangul õigusvastane, sest puudub raadamise aluseks olev alusdokument ehk planeering. Lisaks on pooleli Nursipalu harjutusvälja teede ja väljaõpperajatiste ehitusprojekti keskkonnamõju hindamine.

Kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks selgitas pressiteates, et raadatud ala ümbruses asub üle 40 kaitsealuse liigi elu- ja asupaiga, Kagu-Eesti uhkeim kauni kuldkinga kasvukoht, Lõuna-Eesti suurim metsisekukkede mängu- ja kohtumispaik, merikotka ja must-toonekure püsielupaigad ning teised Eesti seadustes ja Euroopa liidu direktiivides ära märgitud ohustatud loodusväärtused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2017, 09:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing