Äripäev • 30. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Riskifond ostis põhja kõrbenud Eesti idufirma ära

Palleteri asutaja Märt Kelder.
Palleteri asutaja Märt Kelder.  Foto: Raul Mee

Kevadel tegevuse lõpetanud ning enda vigadest põhjaliku blogipostituse kirjutanud idufirma Palleter on pannud leivad ühte kappi suure erakapitalifondiga ning uue nime all on äri taas käima pandud, ehkki mudel on nüüd teistsugune.

Kui veoautodele pilveteenuse kaudu vedusid pakkuv Eesti idufirma Palleter kevadel teatas, et loobus miljonieurosest investeeringust ja paneb firma kinni, siis tundus see nagu teekonna lõpp. Nüüd aga ostis nende tehnoloogia ära üks maailma suurimaid erakapitali fonde, äri jätkub uue nime all Sixfold ja firma palkab Eestis töötajaid, vahendas tehnoloogiaportaal Geenius.

Palleteri asutaja Märt Kelder rääkis intervjuus Geeniusele, et blogipostitus hakkas üle kogu maailma levima ning firma vastu tekkis huvi enam kui tosinal investoril,  erinevate ostjatega peeti ka läbirääkimisi, kuni lõpuks jõuti tehinguni TPG Capitaliga, maailma ühe suurima erakapitali fondiga.

Palleteri tegijad asutasid koos TPGga uue ettevõtte Sixfold, mille ärimudel erineb varasemast märkimisväärselt. “Kui sa Amazonist omale püksirihma tellid, siis eraisikuna on sul üldiselt päris mugav saadetise liikumist jälgida. Samas suurettevõtetel nagu näiteks Coca-Cola, mis saadab iga päev Euroopas välja 1000 rekat kaubaga, sellist võimalust pole,” kirjeldas Kelder probleemi, mida Sixfold lahendama asub.

Lahenduseks võetaksegi kasutusele Palleteris välja töötatud tehnoloogia, mida hakatakse pakkuma äriklientidele, kes soovivad oma tarneahelaid jälgida.

Loe pikemalt tehnoloogiaportaalist Geenius.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt