Lõuna-Korea asus krüptorahakaubandust maha suruma

Lõuna-Korea politsei on Reutersi andmeil läbi otsinud riigi suurimate krüptoturuplatside kontorid.  Foto: EPA
Urmo Andressoo • 11. jaanuar 2018 kell 10:00

Maailma krüptorahakaubanduse ühe lipulaevana tuntud riigi ametivõimud korraldasid kohalikes krüptoraha turuplatsides läbiotsimisi, sest kahtlustasid neid maksudest kõrvalehoidmises.

Samm on osa täna öösel avaldatud justiitsministri Park Sang-ki plaanist keelata krüptorahaga kauplemine riigis tegutsevatel turuplatsidel, kirjutab Reuters. „Krüptorahaga kaasnevad suured mured ning justiitsministeerium valmistab ette eelnõud, et keelata krüptoraha vahetamine turuplatvormide kaudu,“ rääkis Park pressikonverentsil. Parki avaldusele järgnes aga riigi presidendi kantselei sõnum, et miski pole veel kindel ning keelustamine on vaid üks paljudest arutluse all olevatest valikutest.

Siiski andsid äkilised ja jõulised sammud kohe hoobi krüptovaluutade hinnale, kukutades nende lipulaeva bitcoini hinna 15 000 dollari pealt mõne tunniga 13 000-le. Kõige kõvemini kannatas mõistagi Lõuna-Korea kodune krüptorahaturg. Kohalikel kauplemisplatvormidel kukkus bitcoini hind 21%. Krüptovaluutadega seotud Vidente ja Omniteli aktsia kukkusid uudise tagajärjel lausa 30%.

Siiski ei tähendaks keeld krüptokaubanduse lõppu riigis, leiab EST Security peaanalüütik Mun Chong-hyun. „See teeb siin kauplemise keerulisemaks, kuid mitte võimatuks. Osavatel kauplejatel ning eriti häkkeritel saab olema raske oma krüptoraha kasumeid Koreas välja võtta. Kuid nad saavad minna seda tegema mujale, näiteks Jaapanisse,“ selgitas Mun.

Uue seaduse parlamendis vastuvõtmiseks võib kuluda kuid, kui mitte aastaid. Siiski oli päeva lõpuks kogunenud juba 55 000 allkirja petitsioonile, mis palus Lõuna-Korea presidendi Sinisel Majal mahhinatsioonid lõpetada. Suure koormuse tõttu oli Sinise Maja veebikülg isegi mõnda aega maas.

Politsei haarangute alla langesid Korea krüptoraha turuplatsidest, mida on tosinajagu, suurimad – Coinone ja Bithumb. Anonüümne Coinone’i töötaja rääkis Reutersile, et politsei korraldas läbiotsimisi sel nädalal ning et Coinone teeb uurijatega koostööd. Eile tabas sama saatus Bithumbi. Riigi politsei keeldus haarangute tegemist kommenteerimast.

 

 

Hetkel kuum