Skeleton kolib kogu tootmise Saksamaale

Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk oma superkondensaatoritega.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 13. veebruar 2018 kell 17:47

Superkondensaatorite tootja Skeleton kolib suvel kogu oma tootmise Saksamaale Dresdenisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

9,1miljonile eurole hindas Äripäev nii Oliver Ahlbergi kui ka Taavi Madiberki varanduseviimases Rikaste TOPis.

Skeleton ekspordib peaaegu kogu oma toodangu ning kolimise taga on soov viia tootmine sinna, kus on kliendid.

"Me tahame olla kliendile lähemal. See võimaldab pakkuda kliendile paremaid tarneaegu, madalamat logistikakulu ning siduda klienti paremini ettevõttega. Saksamaa puhul kõige olulisem on autotööstus. Vaatame Boschi, Continentalit, aga ka tootjad BMW, Volkswagen Grupp, Audi, siis kliendile lähedus on oluline. Samamoodi tuulikutootjad, näiteks Enercon on hea näide," selgitas Skeletoni juht ja kaasasutaja Taavi Madiberk, vahendas ERR.

 

1. Get shit done. Eesmärgile suunatud sihikindel tegutsemine.

2. Push boundaries. Väärtustame inimesi, kes tahavad teha midagi enamat, luua midagi uut.

3. Use good judgement. Tööülesandega alustades peaks esimene küsimus olema: „Kas see, mida ma tegema hakkan, on mõistlik?“

Allikas: Taavi Madiberk ja Oliver Ahlberg pikas intervjuus Äripäevale, mida saab lugeda siit.

Osa tootmisest on juba praegu Saksamaal Dresdenis, kus ettevõte avas tehase möödunud aastal. Juulist kolib aga ettevõte kogu tootmise Saksamaale. Viimsi tootmisüksuse paneb ettevõte kinni, kuid Eestisse jääb alles Skeletoni arendusüksus, kuhu ettevõte plaanib töötajaid juurde palgata.

Loe pikemalt ERRi veebist.

Skeletoni Dresdeni tehas avati eelmise aasta märtsis. See asub 30 kilomeetri kaugusel Dresdenist ning Eesti firmaga samas hoones asub ka Daimleri energiasalvestite divisjon. Tootmisparameetrite paika saamiseks on Skeleton teinud tööd üle kolme aasta, rääkis Skeletoni asutaja Taavi Madiberk tunamullu sügisel Äripäevale. Ta rääkis ka, et aastaks 2020 sihib Skeleton 150 miljoni euro suurust käivet. Tootmisvõimsuse poolest on Saksamaal avatava tehase võimekus ligikaudu 60 miljonit eurot käivet aastas.

Äripäev kirjutas eelmisel aastal, et Dresdenis avatud tehas on Euroopa suurim superkondensaatorite tehas, mis suudab toota 4 000 000 energiasalvestit aastas. Rajatis valmis 6,2 miljoni euro suuruse investeeringu toel. 

Dresdeni lähistele Großröhrsdorfi otsustas salvestitootja tehase Madiberki sõnul rajada kolmel põhjusel. "Esiteks, Saksamaa turg moodustab maailmaturust pea neljandiku ning hetkel pole seal kohalikku tootjat. Paljude ettevõtete jaoks on väga oluline logistiline lähedus ning kohalik inseneritugi," ütles ta sügisel.

"Teine faktor on väga hea kvalifitseeritud tööjõu kättesaadavus. Kolmas aspekt seisneb finantseerimistingimustes. Appi tuli meile Saxonian Development Bank, kes pani projektile õla alla," märkis Skeletoni kaasasutaja tunamullu septembris.

Skeletoni asutasid 2009. aastal Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk. Skeleton toodab võimekuselt selliseid superkondensaatoreid, millele maamunal vastast ei leidu. Superkondensaatorid ehk väga suure mahutavusega energiasalvestid on jõuallikad, mida Elon Musk on nimetanud elektriautode tulevikuks. 

Hetkel kuum