Äripäev • 2. mai 2018 kell 9:54

Tornimäele kerkib uus pilvelõhkuja

Pilvelõhkuja Skyon  Foto: Capital Mill

Capital Mill rajab Tallinna Tornimäele pilvelõhkuja Skyon, mis annab väikeettevõtetele võimaluse saada südalinna bürooruumid, teatas ettevõte.

Maakri tänavale kerkiva 26korruselise hoone kõrgus maapinnast on 95 meetrit.

Capital Milli tegevjuhi Igor Mölderi sõnul on Tallinna linnale ehitusloa taotlus esitatud, millele loodetakse kinnitus saada sügiseks. "Ehituseks kulub orienteeruvalt 22 kuud ja loodame maja valmis saada 2020. aastaks," lisas ta. Mölder ütles, et maja investeeringu suurus jääb 20-30 miljoni ümber, aga täpset summat veel teada pole, kuna tehnilised lahendused on veel väljatöötamisel.

Skyon ehitatakse keskkonnasäästlikkust tõestava LEED Goldi nõuete järgi. Jälgitud on, et maja lahendused laseksid sisse palju loomulikku valgust ning maja fassaadilahendused oleksid energiasäästlikud. Capital Milli uusarenduste juht Marko Uueda sõnul tuleb planeeritavasse majja kokku üüripindasid 8200 ruutmeetri ulatuses. "Oleme mõttes jaganud maja kolmeks ja pakume üüripinda erineva suurusega ettevõtetele," lausus Uueda. 20. korruseni on Uueda sõnul planeeritud büroopinnad väiksematele ja keskmise suurusega ettevõtetele, maja kuuel ülemisel korrusel tulevad pakkumisele eksklusiivsemad bürooruumid.

Parkimiseks tuleb Skyonisse kaks maa-alust korrust, kuhu on planeeritud kohad 50 autole.

Hetkel kuum