Äripäev • 22. mai 2018 kell 7:06

Endover emiteeris 7,5 miljoni euro eest võlakirju

Kinnisvaraarendaja Endover Kinnisvara tegevjuht Robert Laud.  Foto: Andras Kralla

Endover teatas, et emiteeris teist korda võlakirju, et finantseerida Põhja-Tallinnas endise Balti Manufaktuuri kompleksi arendust.

Arenduse võlakirjade väljastamine on planeeritud kahte ossa ning selle kogumaht on 10 miljonit eurot. Endoveri tegevjuht Robert Laud lisas, et esimeses osas oli eesmärk koguda 5,5 miljonit, kuid investorite suure huvi tõttu kogunes märkimisavaldusi oluliselt rohkem, üle 7 miljoni euro.

Tehingut nõustanud Redgate Capitali partner Aare Tammemäe kommenteeris, et võlakirja ülemärkimise taga on Endoveri eelmise projekti edu ning Balti manufaktuuri ajaloolise hoone eripära ning Põhja-Tallinna arenev piirkond.

Esimese järgu hüpoteegiga tagatud võlakirjadega finantseeritakse osaliselt nii kinnistu ost kui ka ehituskulud. Võlakirjade emitent ja emissiooni korraldaja oli Endover Development OÜ, mis on Fabrik projekti arendamiseks loodud ettevõte.

Pakkumine oli suunatud Balti võlakirjainvestoritele, millest ligi poole märkisid täis Läti ja Leedu institutsionaalsed investorid. Ülejäänud osa märkisid Eesti institutsionaalsed ja professionaalsed erainvestorid. Võlakiri pakub tootlust 11% aastas.

Endover juhib kinnisvarainvesteeringuid ja tegutseb kinnisvaraarenduse alal, ettevõte arendab praegu Tallinna südalinnas ja selle lähiümbruses ligi 32hoonet.

Hetkel kuum