Linnamäe plaanib Ülemiste järve äärde linnavillade piirkonda

Margus Linnamäe ettevõttele kuuluval kinnistul Ülemiste järve ääres oli veel hiljuti peal sanitaarkaitseala piirang.  Foto: Andras Kralla

Meedia- ja ravimiärimehe Margus Linnamäe kinnisvaraettevõte soovib Järvevana tee ja Ülemiste järve vahele jäävale kinnistule rajada linnavillade piirkonna koos ärihoonetega.

Linnamäele firmade kaudu kuuluval Axis UPI OÜ-l on Järvevana tee ja Ülemiste järve vahel kitsa soolikana 56 000 m2 suurune kinnistu, kuhu kavandatakse 46 kolme kuni kaheksakorruselist hoonet.  

Tallinna linnaplaneerimise ametile esiatud detailplaneeringu algatamisettepaneku järgi plaanitakse kinnistule kokku kuni 315 korterit ning kuni 668 parkimiskohta. Senine Järvevana tee 7 krundi tootmismaa sihtotstarve muudetakse äri- ja elamumaaks – kesklinna segahoonestusalaks, kuhu võib rajada kõiki hooneid v.a. keskkonda saastavaid ettevõtteid. Maakasutuse uue juhtotstarbe määramise ettepaneku tegemisel on eesmärgiks kasutada kesklinna maad intensiivsemalt ja rajada alale linnavilla tüüpi elamuid ning suure liiklusega Järvevana tee äärde täiendavaid äri- ja teeninduspindasid. 

Planeeritavate hoonete maapealne brutopindala on kokku 54 980 m² ja maapealne hoonealune pindala kokku 14 580 m².

Sanitaarkaitseala piirangust prii

Veel mõne aja eest oli Järvevana tee 7a kinnistul peal pinnaveehaarde sanitaarkaitseala piirang. See tähendas, et majandustegevus oli kinnistul keelatud, välja arvatud veehaarderajatiste teenindamine, metsa hooldamine, heintaimede niitmine ja veeseire.

Äripäev kirjutas läinud aasta lõpul, et kinnistu omanik oli aasta varem esitanud riigi keskkonnaametile taotluse sanitaarkaitseala piiride muutmiseks nii, et Järvevana tee 7a kinnistu jäetakse täies ulatuses kaitseala piiridest välja. Üheks põhjenduseks oli, et Tallinna linn ei soovi Ülemiste kaptaažiliini põhjaveevarude kasutamist ning kaptaažiliin kuulub likvideerimisele. Ettevõte likvideeris kinnistult puuraugud ning sanitaarkaitseala piirangut enam peal ei ole.

Axis UPI juhatuse liige Rene Teimann eelmisel aastal ettevõtte plaanidest seoses kinnistuga rääkida veel ei soovinud.

Hetkel kuum