Äripäev • 13. juuli 2018
Jaga lugu:

Sillari advokaadibüroos toimus läbiotsimine

Prokuratuur kinnitas, et advokaat Sven Sillari büroos Tallinnas toimus eelmise nädala neljapäeval läbiotsimine ja keskkriminaalpolitsei võttis kaasa kliendi ehk Hubert Hirvega seotud dokumente.

Advokaat Sven Sillar kohtus.  Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Esialgsetel andmetel ei olnud läbiotsimine seotud advokaadi endaga, vaid kahtlustatavana eeluurimisvangistuses viibiva Hubert Hirvega, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Ametlikult kinnitamata andmetel esitasid politseiametnikud läbiotsimismääruse, millest selgus, et prokuratuur on jälitustegevuse käigus teinud kindlaks, et Hirve lähedased käisid advokaadibüroos väidetavasse kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatava mehe kirju lugemas.

Prokuratuuri pressiesindaja teatas, et kohtumääruse alusel toimus vandeadvokaat Sven Sillari büroos läbiotsimine seoses menetluses oleva kriminaalasjaga. "Läbiotsimise eesmärk ei olnud saada juurdepääs advokaadi ja kliendi vahelisele konfidentsiaalsele teabele ning Sven Sillarile milleski kahtlustust esitatud ei ole," selgitas ta.

Sven Sillar ütles ERRile, et taoline käitumine on täielik paradigma muutus. "Isegi mitte kafkalik, vaid täielik orwellik maailm." Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.

Keskkriminaalpolitsei pidas veebruaris kuritegelikku ühendusse kuulumise kahtlusega kinni ärimehed Hubert Hirve ja Pavel Gammeri, kunagised õiguskaitseorganite töötajad Viljar Subka ja Aivar Orukase ning veel mitu isikut, kaasa arvatud vandeadvokaat Särgava.

Äripäevas ilmunud loos kiirlaenufirma MiniCrediti juhi Hando Hanschmidti pankrotist räägib Hanschmidt, et vahi alla võetud ärimehed Hubert Hirv ning Pavel Gammer kiusavad teda MiniCrediti asja tõttu.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum