Äripäev • 15. august 2018 kell 11:09

Infortar müüs Pirita Spa hotelli

Tallink teatas, et ettevõtte suuraktsionär Infortar on müünud Pirita Spa hotelli.

Foto: Andras Kralla

Infortari suuromanik Ain Hanschmidt ütles Äripäevale, et hotelli müügitehing just jõustus ja teine osapool annab endast peagi ise märku. Tehingu summa plaanivad osapooled saladusse jätta. Vabaneva rahaga Ain Hanschmidtil veel konkreetseid plaane pole. „Eks püüame ikka investeerida,“ ütles Hanschmidt.

Peagi selgus, et Baltic Real Estate OÜ vahendusel Purje Vara OÜ omandusse läinud spaahotelli asub 16. novembrist käitama kodumaisel kapitalil põhinev BRE Hotels OÜ. BRE Hotels OÜ müügi- ja turundusdirektor Tõnu Steinberg ütles, et soov on arendada hotell kaasaegseks ja innovaatiliseks puhke- ja meelelahutuskeskuseks.

Purje Vara OÜ

– asutatud 25.06.2018

– juhatuse liikmed Aleksei Nikolajenko ja Benno-Mihkel Vald

BRE Hotels OÜ

– asutatud 31.01.2018

– juhatuse liige Reio Soosaar

Tehingu summasid ei avalikustatud, Tallinki kinnitusel aga tehingu suurus olulist mõju grupi majandustulemustele ei oma. Seoses hotelli müügiga lõpetab Pirita Spa hotelli opereerimise Tallinki tütarettevõte TLG Hotell.

Hotellis on kavas säilitada ja arendada olemasolevaid põhiteenuseid, lisades uuenduslikkust ja uusi partnereid, seisis pressiteates. Praegu on hotellis 267 numbrituba, restoran Regatta, grillbaar ja spordikeskus, lisateenustena pakutakse ravi- ja heaolupakette.

Eelmisel aastal võõrustati üle 50 000 külalise, kellest enamik saabus Eestist, Soomest, Venemaalt, Lätist, Leedust ja Saksamaalt.

Infortar ostis TOP Spa Kinnisvara – millele kuulus ka toona Eesti suurim nimetatud spaahotell – välja 2008. aastal. TOP Spa Kinnisvara kuulus toona East Capitali ja Arco Vara kinnisvarafondile AVEC Baltic Property Fund.

Tallinnas nelja hotelliga (Tallink City Hotel, Tallink Spa & Conference Hotel, Pirita Spa Hotel ja Tallink Express Hotel) opereeriv TLG Hotell lõpetas mullu majandusaasta 26,2 miljoni eurose käibe ja 11,1 miljoni eurose puhaskahjumiga. Majandusaasta aruande järgi ööbijate arv 2017. aastal Pirita Spa hotellis kasvas, kui võrrelda aasta varasemaga.

TLG Hotelli viimase majandusaasta tulemust mõjutas oluliselt tütarettevõttesse SIA TLG Hotell Latvija suunatud ühekordne omakapitali sissemakse 12 miljonit eurot.

Hetkel kuum