Äripäev • 23. august 2018 kell 15:18

Raadiohommikus: verivärskest statistikast, kus on parim üüritootlus Tallinnas

Kinnisvaraehitus Tallinnas  Foto: Andres Haabu

Samal ajal kui Keskerakond ütleb, et noortel on raske eluasemelaenu sissemakset kokku koguda, seisab eestlaste pangakontodel kokku enam kui 7 miljardit eurot, mis ootab kulutamist. Hommikuprogrammi tuleb külla portaali kinnisvara24.ee juht Paavo Heil, kelle sõnul on lollikindlaim viis raha paigutada just kinnisvarasse.

Heil tutvustab värsket uuringut, milles on välja toodud Tallinna linnaosade kaupa, kus on võimalik saada suurimat üüritootlust, mis piirkonnad on majanduskriisis kõige vastupidavamad ja milliste korterite pealt üürileandja enim raha tasku panna saab.

Samuti räägime hommikuprogrammis eestlaste uhkuse Skype'i sünnipäevast, börsidest ja uutest erakondadest. Stuudios on Eliisa Matsalu ja Birjo Must.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00–12.00 „Kuum tool“. Nädala alguses teatas Eesti 200, et otsustab poliitilisest liikumisest muutuda erakonnaks ning kandideerida järgmistel Riigikogu valimistel. Kuumal toolil on seetõttu LHV juhatuse liige ja Eesti 200 üks eestvedajatest Indrek Nuume, kes annab aru, mida võiks Eesti 200-lt oodata. Juttu tuleb sellest, milline on nende maailmavaade majandusküsimustes, mille poolest üritatakse teistest erakondadest eristuda, kas taristu väljaehitamiseks võiks laenu võtta ning mis ajendas avama ust poliitikamaailma. Saatejuht on Priit Pokk.

13.00–14.00 "Uus Maa kinnisvarasaade". Mis juhtus esimesel poolaastal Tallinna ärikinnisvaraturul? Sellele küsimusele vastavad Uus Maa analüütik Igor Habal, äripindade juhtiv konsultant Kristjan Ploompuu ja äripindade maakler Eduard Sorokin. Saatejuht on Aivar Hundimägi.

15.00–16.00 „Kullafond“. Saaremaa taustaga ettevõtjad Raivo Hein ja Raivo Kütt üllatasid aasta alguses uudisega, et tahavad ise omal algatusel Saaremaa silla valmis ehitada. Plaan tekitas hulga küsimusi – kust raha võetakse, kas tõesti valitsus ei pea panustama? Kullafondi kuuluvas saates "Kuum tool" otsiti nendele ja teistele küsimustele vastuseid.

Laupäeval:

10.00–11.15 "Äriplaani eri". Tööst Euroopa Keskpanga nõukogus, rahapoliitika positiivsetest ja vähempositiivsetest mõjudest, aga ka majandusprognooside koostamise tänamatust tööst ja veel paljust muust jõudsime Äripäeva raadiostuudios arutada Eesti Panga pikaajalise presidendi Ardo Hanssoniga, kel Äriplaani konverentsil osalemise kord on tänavu juba kuues. Räägime kuidas Eesti võiks hakkama saada järgmise majanduskriisiga, kuidas rahaliit on ennast õigustanud ning sellest, millised on suurimad ohud maailmamajanduses. Põgusalt ka sellest, mida ta plaanib teha pärast presidendiameti mahapanekut tuleva aasta suvel. Saadet juhib Kristjan Pruul.

Hetkel kuum