Eliisa Matsalu • 5. september 2018 kell 7:09

Uuele erakonnale pandi nimi

Eesti Geograafia Seltsi president Mihkel Kangur ja varem Roheliste nimekirjas kandideerinud Heli Piisang kinnitasid täna uue erakonna teket. Erakonna nimeks saab Elurikkuse Erakond, kirjutab Postimees.

Uue erakonna algataja Artur Talvik  Foto: Raul Mee

Kangur selgitas nimevalikut sellega, et nende erakond tahab tagada elurikkust maapiirkondades nii inimeste seas kui ka teiste liikide seas, kellega inimesed maad jagavad.

Erakonnal on umbes sadakond liiget, teadaolevat kuuluvad uue erakonna loomise algatajate sekka lisaks Artur Talvikule ja Anzori Barkalajale rohelise ilmavaate poolest tuntud ühiskonnategelased Roy Strider, Rainer Kuuba, Airi Hallik-Konnula, Mart Jüssi, Toomas Trapido ja Mati Kose.

Eelmise nädalal ütles uue erakonna kõneisik Anzori Barkalaja Äripäevale, et uuest erakonnast saab kindlasti ettevõtjaid ära kuulav ja nendega arvestav valitsuse liige. Eelistatakse soodustada mikro-ja väikeettevõtluse tegevust, samuti tahab uus erakond arendada teaduse ja ettevõtluse koostööd. Hiiglasliku tselluloositehase kavandajatel aga tekkivalt erakonnalt erikohtlemist loota pole ja Rail Balticule praegusel kujul nad samuti hea pilguga ei vaata.

Erakonna loomiseks asutati ka MTÜ Parem Ilm. Barklaja selgitas, et MTÜ eesmärk on koondada inimesi, kes ei taha aktiivselt poliitikas kaasa teha, kuid tahavad aidata poliitika sisu paika panna. „Meil ongi praegu loomisel teematoimkonnad, kes valmistavad ette programmi, nii et see saaks terviklik. Erakonna platvormi loojad vaatavad peale, kui ei saa millestki aru, siis küsivad üle, ja kui kõik sobib, siis võetakse vastu,“ rääkis Barkalaja eelmisel nädalal Äripäeva hommikuprogrammis. Tema sõnul jääb Parem Ilm mittepoliitilise ühendusena alles ja tulevikus loodetavasti teenindab ka teisi erakondi, sest eesmärk on tuua uut poliitkultuuri, kus poliitiline eliit võtab kuulda ekspertide arvamusi.

Artur Talvik on varem öelnud, et uus erakond tahaks kevadel valimistel haarata riigikogust 25 kohta.

Kuula intervjuud Anzori Barkalajaga hommikuprogrammist alates 44:40.

Hetkel kuum