Äripäev • 28. september 2018 kell 12:25
Endise Tartu aselinnapea Kajar Lemberi kaks aastat kestnud uurimine võib aasta lõpuks päädida ka süüdistusega.  Foto: Postimees/Scanpix

Lemberi süüdistus otsustatakse enne aasta lõppu

Lõuna ringkonnaprokuratuur andis Tartu endise abilinnapea Kajar Lemberi kriminaalasja materjalid kaitsjatele tutvumiseks ning otsustab veel sel aastal süüdistuste esitamise.

Kajar Lemberi ja veel paarikümne kahtlustatava füüsilise ja juriidilise isiku kriminaalasja kohtueelne menetlus on lõppenud ning materjalid on edastatud kaitsjatele tutvumiseks, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius ERRile.

"Kaitsjad saavad materjalidega tutvumise järel esitada taotlusi ning seejärel otsustab prokuratuur süüdistuse esitamise mahu ja aja ning tõenäoliselt veel sel aastal," märkis ta.

Kevadel esitas Lõuna ringkonnaprokuratuur Lemberile täpsustatud kahtlustuse, millest jäid välja mitu esialgset kahtlustust altkäemaksu võtmises.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.

Endine sots ja Tartu abilinnapea peeti kinni 2016. aasta mais. Teda kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises ja soodustuskelmuses. Talle esitatud kahtlustus on muu hulgas seotud Raadi kinnistu, Tartu linna avalike tualettide paigaldamise ja linna eelarvest ühe äriühingu huvides raha kasutamisega. Samuti kahtlustatakse, et Lember võis eraäri ajamisel olla seotud ligi 850 000 euro ulatuses eurotoetuste väljapetmisega.

Seda, et uurimine on lõpusirgel, lubas prokuratuur juba aprillis, maikuus anti talle edasi täpsustatud kahtlustus, millest jäid välja mitu esialgset kahtlustust altkäemaksu võtmises. Lember ise on ironiseerinud, et praeguseks on talle jäänud kahtlustus juuksuriärilt üheksa euro suuruse altkäemaksu võtmises.

Hetkel kuum