Äripäev • 22. oktoober 2018
Jaga lugu:
Firma Elisa reklaami on näidatud ka Venemaa telekanali Rossija uudistesaates Vesti.  Foto: Raul Mee

Vene propagandakanalid saavad Eestist miljoneid eurosid

Eestis teleprogramme vahendavate operaatorite kliendid maksavad põhipakettides olevate idanaabri kanalite eest neile litsentsitasuna ligi 3 miljonit eurot aastas.

Kui litsentsitasule lisada siinselt turult saadav reklaamiraha, paisub Vene telekanalite teenitav tulu aastas 6 miljoni euroni, kirjutab Postimees.

Anonüümsust palunud asjatundjad märkisid, et põhipakettides olevatele Pervõi Baltiiski Kanalile (PBK) ning kanalitele NTV-Mir, RTR-Planeta ja Ren TV Estonia maksavad Eesti operaatorid hinnanguliselt 2,7–3 miljonit eurot litsentsitasu aastas.

Neid kanaleid vahendavad Eesti operaatoritele Lätis registreeritud Baltijas Mediju Alianse (BMA) ja Eestis registreeritud Balti Autorite ja Leviliit (BALL). Operaatorid Elisa, Telia, STV ja TVPlay Home (endine Viasat) ei avalda, kui palju nad litsentsitasu maksavad, sest see on ärisaladus.

Pikemalt saab lugeda Postimehest.

Äripäev on samuti varem kirjutanud, kuidas ligi 150 Eesti ettevõtet ja asutust ostsid reklaami Vene riiklikus telekanalis RTR Rossija. Mahult 20 suurema reklaamija hulka kuulus ka Eesti Haigekassa.

Jaga lugu:
Hetkel kuum