Kristjan Pruul • 28 november 2018

Utilitas on tänavu suurim Eestis tegutseva ettevõtte müük

Foto: Andras Kralla

Utilitase müügi teeb teiste suurte ülevõtutehingute seas eriliseks see, et oli ainult Eestis tegutsev ettevõte, märkis tehingut nõustanud COBALTi advokaadibüroo partner Martin Simovart. Suur tehinguaktiivsus aga on kindlalt märk meie investeerimiskeskkonna usaldusväärsusest.

Tegemist on kindlasti ühega tänavuse esikolmiku tehingutest, tõdes Simovart. Samasse suurusjärku jäävate OEG ja Nelja Energia müügi kõrval ei maksa unustada ka hiljuti toimunud Luminori enamusosaluse omandamist Blackstone'i poolt, kuid Utilitase teeb tema sõnul võrreldes teistega eriliseks fakt, et investeering on tehtud Eesti ettevõttesse, mille tegevus on ainult Eestis, erinevalt näiteks Nelja Energiast, kus märkimisväärne osa tegevusest oli Leedus.

Küsimusele, kui palju suured rahvusvahelised investeerimisfondid väikese turuga Baltikumis üldse oste otsimas käivad, vastas Simovart, et paljudes fondides on piisavalt raha ja investorid otsivad aktiivselt atraktiivseid investeerimisvõimalusi. “Arvestades Eesti ettevõtete suhtelist väiksust, siis ei leita nii kergesti siin investeerimisobjekte. Hiljutised tehingud on tõestuseks meie investeerimiskonna usaldusväärsusele,” lisas ta.

“Kindlasti on meil veel investoritele atraktiivseid ja huvipakkuvaid ettevõtteid, aga lõpuks sõltub kõik omanike strateegilisest nägemusest ettevõtte arengu osas,” lõpetas Simovart.

Utilitase tehing kuulub aasta suurimate sekka

2018 I poolaasta suurimad tehingud

Blackstone’i erakapitali investeerimisfondid ostavad Luminoris 60% suuruse osaluse. Investeeringu suurus on 1 miljard eurot.

Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green ostab norrakatele kuuluva taastuvenergiaettevõtte Nelja Energia. 493 miljonit eurot.

Novalpina Capitali tütarettevõte Odyssey Europe AS ostab Olympic Entertainment Groupi. 288 miljonit eurot.

Saksa autotootja Daimler AG investeerib idufirmasse Taxify. 175 miljonit eurot.

Tallinna Sadama IPO. 147,4 miljonit eurot.

Soome börsiettevõte Wärtsila ostab osaluse Alexela Hamina LNG terminalis. 100 miljonit eurot.

Hetkel kuum