Äripäev • 8 veebruar 2019

Eesti avab pühapäeval Dubais EASi välisesinduse

Eesti avab Ühendemiraatides välisesinduse ja saatkonna  Foto: EPA

Peaminister Jüri Ratas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist sõidavad nädalavahetusel Araabia Ühendemiraatidesse, et avada seal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisesindus.

„Dubai esinduse avamine on kindlasti hea uudis meie ettevõtjatele ja oluline samm majandussuhete tugevdamiseks Pärsia lahe riikidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas. Eesti on tänavu ka Dubais toimuva konverentsi World Government Summit ametlik külaline.

Esinduses hakkab tööle ekspordinõunik Jukka Hahlanterä, kellel on piirkonnas pikaajaline varasem kogemus ja kes aitab Eesti ettevõtetel oma toodete ja teenustega sealsetele turgudele siseneda.

Lisaks EASi välisesindusele avab Eesti suvel Abu Dhabis saatkonna ning koostöös eraettevõtjatega osaletakse 2020. aastal toimuval EXPO maailmanäitusel.

„Eesti ja Araabia Ühendemiraatide suhetes on käes murranguline ajastu. Peame Eesti nähtavust Lähis-Ida piirkonnas suurendama Eesti ettevõtjate ekspordivõimaluste laiendamiseks, samuti on meie esindatus oluline ka seetõttu, et kogu Pärsia lahe piirkond on muutumas üha populaarsemaks turismisihtkohaks eestlastele,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Praegu tegutseb piirkonnas aktiivselt üle 50 Eesti ettevõtte.

Hetkel kuum