Äripäev • 26 veebruar 2019

Swedbank valis skandaalile uue auditeerija

Swedbank on hädas lekkega, milles tuvastati, et miljardeid eurosid on liikunud kahtlastelt kontodelt Danske pangas Swedbanki panka  Foto: TOOMAS HUIK, Postimees/Scanpix

Swedbank otsustas valida panga tehingute ja Rootsi telekanalis SVT esitatud rahapesu kahtluste uurimiseks ettevõtte Forensic Risk Alliance

Veel eelmisel nädalal ütles Swedbanki juht Birgitte Bonnesen, et Rootsi meedias avaldatud materjale analüüsima jasisejuurdlust tegema tuleb auditeermisfirma Ernst & Young. Täna teatas pank, et Forensic Risk Alliance vastab eelseisva ülesande nõudmistele paremini.

Bloomberg kirjutab, et EY palkamine muutus pangale võimatuks pärast seda, kui selgus, et Taani võimud on avanud audiitorfirma uurimise seoses Danske pangaskandaaliga.

Auditeerija kannab uurimistulemused ette Swedbanki juhile ja juhatusele, tööga tuleb valmis saada enne 28. märtsi, kui uurimise tulemusi esitletakse ka aktsionäride üldkoosolekule.

Eelmisel nädalal ilmus Rootsi rahvusringhäälingus SVT saade, mille uurivad ajakirjanikud olid leidnud, et seoses Danske rahapesuskandaaliga on kokku 5,8 miljardi USA dollari mahus kahtlast raha liikunud ka läbi Swedbanki kontode Balti riikides.

Sellest 26 miljonit on seotud Venemaa maksupettustega, mille avastas Sergei Magnitski.

Hetkel kuum