Taani tehnoloogiaettevõte IOT Denmark, millele on aastate jooksul raha andnud tuntud kohalikud rikkurid, ei suutnud kasumisse jõuda ning andis sisse pankrotiavalduse, sest investoritel sai mõõt täis.
2015. aastal asutatud firma sai korduvalt miljonitesse ulatuvaid investeeringuid tuntud kohalikelt ettevõtjatelt, kellel on nüüd kannatus katkenud, vahendab majandusleht Dagens Industri. Pankrotihalduriks määratud advokaat Teis Gullitz-Wormslev püüab praegu firma varasid kindlaks teha, et need müüki panna.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtlus- ja IT-minister Andres Sutt ütleb, et raudne eesriie on tagasi ja ettevõtjale on Venemaa kaubanduspartnerina välistatud pikaks ajaks. Samas loovad muutused uusi võimalusi ja ta leiab, et tulevased Eesti ükssarvikud on juba asutatud.
Eestis tegutsevaid riskikapitaliettevõtteid tutvustava sarja seekordses osas on külas Thorgate Ventures üks asutaja Raido Pikkar, kes nimetab ettevõtet igihaljaks investeerimisfondiks, mille investeerimisperiood on sektori pikem ja võib ulatuda 20 aastani. See aitab ka fondi investeeringuid veel väärtuslikumaks kasvada. "Rahulikul lähenemisel on väga palju eeliseid," selgitab ta.
Äripäeva konkurentsiraportite juht Sigrid Kõiv rääkis, et IT-firmade sektorit ja palku veavad nüüd idufirmade asemel tootearendajad. Tema sõnul on IT-ettevõtete juhid tuleviku osas optimistlikult meelestatud, seda hoolimata sõja mõjudest. Lisaks tuli intervjuus juttu ehituse ja insenerivaldkonna käekäigust.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.