Ettevõtlus- ja teadusminister Andres Sutt esineb Ameerika Ühendriikides maailma suurimal biotehnoloogia messil, kohtub nii Apple'i kui ka Google'i esindajatega ning külastab tehisintellekte arendavaid keskusi.
Sutt kohtub San Franciscos Apple’i, Google’i ja riskikapitali fondidega.
Foto: Liis Treimann
“San Diegos toimuv BIO International Convention on maailma suurim biotehnoloogia mess, kus osalevad ka kuus Eesti ettevõtet ja üks klaster. Biotehnoloogia on valdkond, kus Eesti teadusel ja ettevõtetel on hea kasvupotentsiaal ning San Diego mess on hea koht koostööpartnerite leidmiseks globaalsete tipptegijate seast,” ütles Sutt.
Praegu on ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse ehk endise KredExi toetused sedavõrd väikesed, et on Eesti suurfirmade püsimise maailmaturu konkurentsis muutnud keeruliseks. Suuremad firmad, nagu Cleveron, Baltic Workboats ja Magnetic MRO, on saanud suuri eksporditagatisi vaid erisustega. Olukord võib aga muutuda.
Web3 on internetiajastu viimane kuum märksõna ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt arvab, et sellest võimalusest tuleb kindlasti Eestil kinni haarata.
Nii nagu kohalikel ettevõtjatel, on Eestis tegutsevatel välisinvestoritel küllaltki sarnased mured, kinnitas nende seas tehtud uuring: pole piisavalt töötajaid, kimbutavad kallid elektriarved ning geopoliitiline olukord paneb kukalt kratsima, tarneahelast rääkimata. Eksperdid näevad aga probleemides võimalusi.
ESG-aruande koostamine oli kohati väga keeruline ja isegi valulik, kuid aruanne sai esitatud, rääkis Äripäeva raadios grupi ESG-valdkonna juht Andrus Vaher.