Arvo Nõges • 4 märts 2016

Tallink võib börsilt lahkuda

Arvo Nõges  Foto: Eiko Kink

Infortar, Baltic Cruises ja võib-olla veel keegi koos teevad ülevõtupakkumise Tallinki aktsionäridele ja viivad Tallinki börsilt minema, ennustab turumanipulatsioonis süüdi mõistetud investor Arvo Nõges LHV foorumis.

Mina ootan lähema kuu aja jooksul, et Infortar, Baltic Cruises ja võib-olla veel keegi koos teevad ülevõtupakkumise Tallinki aktsionäridele ja viivad ta börsilt minema. Kui seda ei tule, siis ma nõustun arvamusega, et on tegijatel kadunud energia ja innovatiivsus.

Ma ei oska leida ühtegi kaalukat põhjust, miks peaks TAL1T olema sellisel ebaefektiivsel börsil, kus ettevõtte potentsiaal jääb kaugelt investorite poolt väärtustamata. Rääkimata sellest, et investoreid hakatakse karistama juba lihtsalt börsil tehingute tegemiste eest, mis on lihtsalt absurdsuse kõrgeim tase.

Aga kõige olulisem on see, et paremat aega on edaspidi raskem leida, kus seda saaks teha veel nii soodsa hinnaga, näide Norra fondi näol on olemas, et millalgi leiavad ka siia kolkasse tee üles väärtust hindavad investorid. Paar aastat tagasi alustatud üritus oleks praegu teostatav ahvatleva hinna juures, see ei pruugi pikalt nii jääda. Võibolla viitaks sellele ka 12 kuu aruandes puuduv ettepanek dividendi ettepaneku kohta ning et seda ei tulegi.

Allikas: LHV foorum

Hetkel kuum