Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Leidlikud zimbabwelased elavad parema elu ootuses
Ehkki rängast majanduskriisist toibuvas Zimbabwes pole olukord veel kiita, usuvad inimesed oma maa arengusse ning paljud pöörduvad teistest maailma nurkadest koju tagasi, kirjutab MTÜ ametnik Katrin Winter.
Majanduskrahhiga kaasnes riigis hüperinflatsioon, mis jõudis 2008 novembris 89 700 000 000 000 000 000 000%ni. Paljud otsustasid ulmelise inflatsiooni ajal riigist lahkuda, enamasti mindi Zambiasse, Austraaliasse ja Suurbritanniasse. Need vaprad, kes pidama jäid, räägivad aegadest, mil inimesed töötasid palgata ning kuidas aastatega kogutud pension üleöö väärtuse kaotas.
2009 jaanuarist on ametlik valuuta Ameerika dollar ja poed on jälle kaupa täis. Hinnad on erakordselt kõrged. Keskmine palk on 250 dollarit, leivapäts maksab dollari, kahetoalise korteri rent 400 dollarit ja pudel õlut 1.50. Ametlik tööpuudus on 95%, aga mitteametlik tööturg tagab enamikule zimbabwelastele täis kõhud ja katuse pea kohale.
Ootusärevus on õhus. Millel see põhineb, missugune on perspektiiv? Loe tänasest Äripäevast.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.