Juhan Lang • 26. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Päev börsil: Aasia jätkas tõusulainel

Investorid Ida-Hiinas Qingdaos  Foto: EPA

USA eile avaldatud oodatust paremad kasvunumbrid vedasid ka Aasia börsid valdavalt tõusule, erand oli Jaapan, mis vajus tänu tugevamale jeenile.

Ehkki USA SKP korrigeeriti varasema 3,5% pealt 3,9% peale, langes novembris tarbijate kindlustunne 94,1 punktilt 88,7 punktile. Analüütikud olid oodanud paari punkti suurust tõusu.

Hiina keskpanga reedesed intressikärped turgutasid riigi aktsiaid ka eile ja Shanghai Composite indeks lõpetas neljanda järjestikuse tõusupäeva 1,43% kõrgemal. Indeksi suurimat tõusu tegid finantssektori ettevõtted.

Hongkongi Hang Sengi indeks kerkis 1,01% ja Jaapani Nikkei kaotas tugevnenud jeeni tõttu 0,14%. Lisaks sellele avaldab Jaapan reedel rea makronumbreid alates inflatsioonist kuni kodumajapidamiste kulutuste ja tööstustoodangu statistikani.

Investorite fookuses püsivad neil päevil ka langenud toormehinnad, mil Brenti toornafta kaupleb 78,37 dollaril ja USA West Texas Intermediate (WTI) 74,09 dollaril barrelist ehk nelja aasta madalaimal tasemel. Analüütikud ootavad homme Viinis peetavalt OPECi kohtumiselt esimest tootmiskvootide vähendamist alates 2008. aastast.

Mizuho Banki vanemökonomist Vishnu Varathan rääkis CNBCle, et on kolm põhjust, miks kärpeid siiski ei sünni. Esiteks ei ole kukkunud toormehindade mõju kartelli liikmetele samaväärne. Teiseks võivad nii mõnedki riigid soovida turuosa võitmiseks rohkem toota ja liiga kiire korrektsioonile reageerimine endiselt nõrga nõudluse taustal ei pruugi olla mõnele riigile poliitiliselt vastuvõetav.

Lisaks toornaftale on usinalt kukkunud ka rauamaagi hind, jäädes esmakordselt alates 2009. aastast alla 70 dollari tonnist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt