Raido Neemre • 16. detsember 2014
Jaga lugu:

Saksamaa majandus on riski all

Saksamaa Keskpank
Saksamaa Keskpank  Foto: Bloomberg

Saksamaa erasektori kasv on detsembris aeglustunud viimase 18 kuu madalaimale tasemele, kasvatades riski, et terve riigi majandus võib pöörduda langusele.

Markit Economics sõnas, et PMI ostujuhtide indeks kukkus sellel kuul 51,4 punktile, eelmisel kuul oli indeks 0,7 punkti võrra kõrgem. 

Analüütikud prognoosivad, et indeks kasvab 52,3 punktile.

Kuigi Saksamaa majandusandmed näitasid sellel kuul, et Euroopa suurim turg tegi viimasesse kvartalisse tagasihoidliku alguse, on Saksamaa keskpank viidanud märkidele, mille kohaselt võib majanduskasv tugevneda. Kuna ülejäänud euroala ei suuda kasvada ning inflatsioonimäär on nullilähedane, kaalub Euroopa Keskpank järgmisel aastal oma väärtpaberite ostu laiendamist.

“Saksamaa majandus on neljandas kvartalis teinud vaid marginaalse SKP kasvu,” sõnas Markiti analüütik Oliver Kolodseike. “Võimalus, et Saksamaad tabab uus langus uue aasta alguses, on muutumas üha tõenäolisemaks,” lisas ta. Saksamaa majandus pääses kolmandas kvartalis napilt majanduslangusest, tehes vaid 0,1% kasvu; aprilli-juuni perioodil tegi riigi majandus sama suure languse. Analüütikud prognoosivad neljanda kvartali kasvuks 0,2%. Juba teist järjestikkust kuud on uute ettevõtete asutamine langenud, viidates investeeringute vähesusele ja kasvanud konkurentsile, selgub tänasest raportist.Bundesbank sõnas eile, et tarbijad saavad pisut toetust odavnenud kütusehindadest, mida Weidmann kutsus “väikeseks raha majandusesse pumpamise paketiks.”

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt