Saksamaa majandus on riski all

16. detsember 2014, 21:32
Saksamaa Keskpank
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141216/BORS/141219756/AR/0/AR-141219756.jpg

Saksamaa erasektori kasv on detsembris aeglustunud viimase 18 kuu madalaimale tasemele, kasvatades riski, et terve riigi majandus võib pöörduda langusele.

Markit Economics sõnas, et PMI ostujuhtide indeks kukkus sellel kuul 51,4 punktile, eelmisel kuul oli indeks 0,7 punkti võrra kõrgem. 

Analüütikud prognoosivad, et indeks kasvab 52,3 punktile.

Kuigi Saksamaa majandusandmed näitasid sellel kuul, et Euroopa suurim turg tegi viimasesse kvartalisse tagasihoidliku alguse, on Saksamaa keskpank viidanud märkidele, mille kohaselt võib majanduskasv tugevneda. Kuna ülejäänud euroala ei suuda kasvada ning inflatsioonimäär on nullilähedane, kaalub Euroopa Keskpank järgmisel aastal oma väärtpaberite ostu laiendamist.

“Saksamaa majandus on neljandas kvartalis teinud vaid marginaalse SKP kasvu,” sõnas Markiti analüütik Oliver Kolodseike. “Võimalus, et Saksamaad tabab uus langus uue aasta alguses, on muutumas üha tõenäolisemaks,” lisas ta. 

Saksamaa majandus pääses kolmandas kvartalis napilt majanduslangusest, tehes vaid 0,1% kasvu; aprilli-juuni perioodil tegi riigi majandus sama suure languse. 

Analüütikud prognoosivad neljanda kvartali kasvuks 0,2%. 

Juba teist järjestikkust kuud on uute ettevõtete asutamine langenud, viidates investeeringute vähesusele ja kasvanud konkurentsile, selgub tänasest raportist.

Bundesbank sõnas eile, et tarbijad saavad pisut toetust odavnenud kütusehindadest, mida Weidmann kutsus “väikeseks raha majandusesse pumpamise paketiks.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2014, 21:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing