Juhan Lang • 18. august 2015
Jaga lugu:

Ära anda keskmine palk

Taavi Pertman annab eeskujulikule investeerijale ära keskmise kuupalga.  Foto: Andres Haabu

Väikeinvestor ja populaarset RahaFoorumi finantsblogi pidav Taavi Pertman (28) teatas, et annab välja eelmise aasta keskmise netokuupalga suuruse stipendiumi inimesele, kes on panustanud sellesse, et Eesti rahvas saaks finantsiliselt vabaks.

„RahaFoorumi stipendiumi abil loodan rohkemaid inimesi motiveerida midagi selle eesmärgi suunas tegema,“ kirjutas Pertman oma finantsblogis. „Paljud minu eeskujud on USA ettevõtjad, kelle üks oluline põhimõte on pay it forward ehk nad aitavad väga palju teisi inimesi lihtsalt sellepärast, et see on nende jaoks oluline väärtus ja nad on ise kunagi kelleltki abi saanud. Paraku tunnen, et kuigi ma kirjutan blogi, teen RahaRaadiot, olen kirjutanud e-raamatu ja esinen koolitustel, siis minu panus rahalises mõttes on siiski olnud üsna väike. See on üks samm selle parandamise suunas."

821,94, euro suurusele stipendiumile kvalifitseerumiseks peab Pertmani sõnul keegi selle inimese kandidaadiks esitama ning tema tegusid ja selle tagajärgi põgusalt kirjeldama.

„Sobivad kandidaadid on näiteks vanemad, kes sulle head finantsilist käitumist õpetasid ja eeskuju näitasid, õpetaja, kes investeerima motiveeris, mõni finantsblogija, kes esimesi samme tegema julgustas, mõni raamatu autor või sõber,“ selgitas ta. „Vahest on see isegi mõni ettevõte, kes sind hädas aitas. Sina tead kõige paremini, kes selle stipendiumi ära on teeninud. Tingimus on ainult see, et sina tegid oma elus selle tulemusena midagi, mis su finantsilist olukorda või käitumist on paremaks muutnud.“

Pertmani kinnitusel selgub võitja žürii ja publiku hääletuse koosmõjul. Ühest küljest hindab žürii tema sõnul seda, kui suur ja oluline iga kandidaadi panus suuremas kontekstis võiks olla ja teisest küljest näitab publik seda, kui paljusid inimesi see kandidaat on mõjutanud.

Žürii koosseis selgub peale 14. septembrit ja stipendiumi saaja väljakuulutamine ning üleandmine toimub 14. novembril Tallinnas. Oma kandidaadi saab esitada siin.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum