Mait Kraun • 16. september 2015 kell 19:07

Nafta hinnad hakkasid kiiresti kasvama

Nafta puurkaev.  Foto: Bloomberg

Nafta hinnad kallinesid täna üle 7 protsendi, sest USA teatas naftavarude vähenemisest esimest korda kolme nädala jooksul. Samuti vähenes ka tootmine, vahendab MarketWatch.

Hinnatõusule aitasid kaasa ka kauplejad, kes panustasid sellele, et intressimäärade tõus lükatakse madala inflatsiooni tõttu edasi.

West Texas Intermediate (WTI) toornafta kallines täna 5,7 protsenti 47,15 dollarini barrelist. Brenti toornafta kallines 4,5 protsenti ja barreli hind on 49,75 dollarit.

 „Tundub, et kauplejad võtsid nafta tootmise vähenemist kõige tõsisemalt, samuti panustavad nad ka sellele, et Föderaalreserv ei tõsta intressimäärasid,“ ütles Citi Futuresi energiafutuuride spetsialist Tim Evans. „Homme võivad nad jõuda aga juba teisele järeldusele,“ nentis ta.

Täna hommikul teatas USA Energia- ja Informatsiooni Amet, et USA naftavarud vähenesid 11. septembril lõppenud nädalal 2,1 miljoni barreli võrra. Analüütikud ootasid 200 000 barreli suurust langust.

Samuti avaldati andmed, mis näitasid, et USA naftatootmine kukkus eelmisel nädalal 18 000 barreli võrra 9,12 miljoni barrelini päevas.

Hetkel kuum