Mait Kraun • 27. oktoober 2015 kell 17:01

Analüütik: Apple'i parimad ajad on möödas

Apple  Foto: epa

Apple teatab täna pärast USA aktsiaturu sulgumist oma kvartalitulemused. Üks internetianalüütik ütles, et õunafirma parimad päevad on aga juba möödas, vahendab CNBC.

„Kartus on selles, et Apple’i kasv ei ole enam nii suur,“ ütles investeerimisfirma Sanford C. Bernsteini analüütik Toni Sacconaghi. „Viimane suur tsükkel toimus tänu iPhone 6-le. Kardetakse, et nutitelefonide turg on järjest küpsem. See on Apple’i jaoks aga kõige suurem kasumi- ja kasvukoht.“

Sacconaghi tõi ka välja, et Apple’ilt oodatakse ühekohalisi kasvunumbreid, Amazonilt ja Alphabetilt aga kahekohalisi kasvunumbreid.

Apple on oma turuosa nutitelefonide turul pidevalt suurendanud, aga trendi on järjest raskem jätkata. Kuna telefonid moodustavad niivõrd suure osa Apple’i käibest, on vaja leida kasvuks midagi muud. Sacconaghi sõnul pole Apple Watchi nutikell või teleteenused piisavalt veenvad. Lisaks sellele pole autoturule sisenemises midagi kindlat.

„Sa peaksid uskuma, et Apple tuleb välja uue autoga, mis hakkab käivet kasvatama,“ ütles ta. „Või siis peaks nutikell muutuma millekski väga suureks. Arvan, et investorid on mures järgneva paari aasta pärast. Kas iPhone suudab tõesti kasvu vedada? Apple'i parimad päevad on selja taga."

Apple’i aktsia tõusis tänase kauplemispäeva alguses üle 1 protsendi. Praeguseks on ettevõtte aktsia taandunud päeva alguse tasemele. Ettevõte teatab oma kvartalitulemused peale aktsiaturgude sulgemist.

Hetkel kuum