Mait Kraun • 27. oktoober 2015 kell 20:52

Apple'i tulemustes nii head kui ka halba

Apple'i tulemustes nii head kui ka halba.  Foto: EPA

Apple teatas täna oma kvartalitulemused, mis ületasid analüütikute ootusi. Tulemustele aitas kaasa iPhone’ide tugev müük Hiinas, vahendab CNBC.

Apple’i fiskaalaasta neljanda kvartali kasum ulatus 1,96 dollarini aktsia kohta. Käive oli 51,5 miljardit dollarit.

Analüütikud ootasid tehnoloogiagigandilt 1,88 dollari suurust kasumit aktsia kohta ja 51,11 miljardi dollari suurust käivet, selgub Thomson Reutersi andmetest.

Ettevõte müüs ühe kvartaliga 48,04 miljonit iPhone’i telefoni ja 9,88 miljonit iPadi. Mõlema müük jäi Wall Streeti ootustele veidi alla, selgub StreetAccounti andmetest.

„Fakt on see, et nutitelefonide turg on küpsemaks saamas ja müük aeglustub. Apple teeb väga head tööd turuosa võitmisel, aga sõltuvus iPhone’ist on jätkuvalt suur ja skeptisism investorite seas püsib,“ ütles BHC Financiali analüütik Colin Gillis.

Apple’i tegevjuht Tim Cook ütles, et „ettevõte ei näinud Hiinas aeglustumise märke.“ Hiina turul kasvas käive eelmise aastaga võrreldes 99 protsenti 12,52 miljardi dollarini. Eelmise kvartaliga võrreldes toimus aga 5protsendiline langus.

Cook lisas, et iPhone’ide tarne Hiinasse kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 87 protsenti. Ta ütles, et Apple lõi kvartalis üle rekordkogustes Androidi kasutajaid.

Apple teatas ka fiskaalaasta esimese kvartali prognoosid. Ettevõte ootab, et käive ulatub 75,5-77,5 miljardi dollarini, analüütikud ootasid 77,17 miljardi dollarist käivet.

Apple'i aktsia on järelturul langenud 0,52 protsenti.

Hetkel kuum