Mait Kraun • 5. jaanuar 2016 kell 16:51

Autotootjatel läheb USAs hästi

Toyota müük kasvas USAs tublisti.  Foto: EPA

Autotootjad teatasid teisipäeval, et USAs oli müük detsembris tugev. Arvatakse, et 2015. aastal müüdi rekordiliselt palju autosid, vahendab CNBC.

General Motors teatas, et terve tööstuse müük ületab 2015. aastal eelmise rekordi (17,35 miljonit autot), mis tehti 2000. aastal. Peamiselt on autode müüki toetanud madalad kütusehinnad ja odav laenuraha.

Ettevõtte ütles, et detsembrikuu seisuga müüdi aastaga 17,8 miljonit autot. Thomson Reutersi küsitluses osalenud 38 analüütikut ja ökonomisti prognoosisid, et müüakse kokku 18,1 miljonit autot.

„USA majandus jätkab tõusu ning kõige tähtsamad faktorid, mis autode nõudlust tõstavad, on olemas. Seega ootame, et ka järgmisel aastal tehakse uus rekord,“ ütles General Motorsi peaökonomist Mustafa Mohatarem.

Tema sõnul on kõige tähtsamad faktorid tööhõive ja sissetulekute kasv, mis peaksid ka sellel aastal tugevad püsima.

USA turuliidri General Motorsi müük kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 5,7 protsenti. Ford, kes on GMi järel teisel kohal, teatas 8protsendilisest kasvust.

Kolmandal kohal oleva Toyota müük tõusis kokku 11 protsenti. Kahekohalist kasvu näitasid ka Fiat-Chrysler ja Nissan (13 ja 19 protsenti). Volkswageni müük vähenes USAs eelmise aastaga võrreldes 9,1 protsenti.

Hetkel kuum