Mait Kraun • 20 jaanuar 2016

Goldman Sachs ületas ootusi, aga aktsia langeb

Goldman Sachs  Foto: EPA

Goldman Sachsi tulemused ületasid analüütikute ootusi, kuid investeerimispanga aktsia hakkas üldise turu vaimus sellegipoolest odavnema, vahendab CNBC.

Goldman Sachs, kes USA suurpankadest teatas oma tulemused viimasena, peab jätkuvalt tasuma kriisiaegsete juhtumite tõttu trahve ja kohtukulusid. Puhaskasum langes neljandas kvartalis 71,8 protsenti, 574 miljonile eurole (1,27 dollarit aktsia kohta). Kohandatud kasum oli 4,68 dollarit aktsia kohta.

Käive ulatus aasta viimases kvartalis 7,27 miljardile dollarile. Eelmine aasta samal ajal oli vastav näitaja 7,69 miljardit.

Analüütikud ootasid, et Goldman Sachsi kohandatud kasum on 3,53 dollarit aktsia kohta ning käive 7,07 miljardit dollarit, selgub Thomson Reutersi andmetest.

Investeerimispank ületas küll analüütikute ootusi, aga üldine turulangus tõmbas kaasa ka Goldmani, mille aktsia on täna kukkunud 1,3 protsenti.

Ka teised pangad on viimase nädala jooksul oma tulemused teatanud. Bank of America ja Morgan Stanley ületasid samuti Wall Streeti ootusi. JPMorgan Chase teatas aga eelmisel nädalal, et kvartaalne kasum vähenes õiguskulude tõttu 6,6 protsenti.

 

Hetkel kuum