Mait Kraun • 28. jaanuar 2016 kell 19:52

Facebooki turuväärtus tõusis võimsalt

Facebook aitab muuta endise partneri nähtamatuks  Foto: epa

Päeva alguses avalikustatud Facebooki majandustulemused ületasid suurelt ootusi ja see pani ettevõtte turuväärtuse järsult tõusma.

Sotsiaalvõrgustiku puhaskasum ulatus neljandas kvartalis esmakordselt miljardi dollarini. See näitab, et Facebook on suutnud oma populaarsuse suhteliselt kiirelt rahaks teha.

Neljanda kvartali käive kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 52 protsendi võrra 5,84 miljardi dollarini. Eelkõige on käivet aitanud kasvatada reklaamitulude kasv. Kulud kasvasid aga 21 protsendi võrra.

Ettevõtte aktsia hind on täna tõusnud ligi 16 protsenti 109,11 dollarini.

Facebooki turuväärtus on täna tõusnud juba üle 41 miljardi dollari – selliselt pole firma turuväärtus veel kunagi kasvanud. See on rohkem kui Netflixi turuväärtus (40,3 miljardit) ja samas suurusjärgus näiteks DuPonti väärtusega (46 miljardit).

Eelmine aasta oli Facebooki jaoks suur investeerimisperiood – palgati juurde tuhandeid töötajaid, arendati erinevaid projekte (näiteks Oculus VR virtuaalreaalsus ja tehisintellekt). Kulutuste kasv aeglustus aasta teises pooles.

Samal ajal on Facebook laiendanud reklaamivõimalusi. Näiteks on lubatud turundajatel osta rohkem reklaami Instagrami. Lisaks sellele on võimalik olnud reklaamihindu ka tõsta.

 

 

Hetkel kuum