Indrek Mäe • 5. mai 2016 kell 13:45

Arco Vara teenis oodatust suurema kasumi

Arco Vara sai 2016. aasta I kvartalis oodatust suurema kasumi.  Foto: Raul Mee

Täna avaldatud Arco Vara tulemustest selgub, et ettevõtte I kvartali puhaskasum ületas analüütikute ootusi, samas kui käive jäi ekspertide prognoosidele alla.

Arco Vara ärikasumiks kujunes I kvartalis 1,2 ja puhaskasumiks 1,1 miljonit eurot. Eelmise aasta samal perioodil olid samad näitajad vastavalt 0,9 ja 0,7 miljonit eurot. Sarnaselt müügitulu kasvuga tuli kontserni kogu I kvartali ärikasum arendusdivisjonist. Teenindusdivisjon sai seejuures 73 000 eurot ärikahjumit, mis tulenes Eesti teenindusüksuse jätkuvast kahjumlikkusest.

LHV pank prognoosis ärikasumiks 1,1 ning puhaskasumiks 1 miljonit eurot.

Kontserni 2016. aasta I kvartali müügitulu kasvas võrreldes varasema aasta sama perioodiga 15 protsenti ning selle suurus oli 5,1 miljonit eurot. Aasta tagasi ulatus ettevõtte käive 4,4 miljoni euroni. Peamine osa käibest tuli Arco Vara arendusdivisjonist. „Ühtlasi tühjenes sellise käibe juures suurem osa meie arendustoodete laost, mis viimase aasta jooksul sai loodud,“ ütles Arco Vara juhatuse esimees Tarmo Sild.

LHV ootas Arco Vara I kvartali müügituluks aga 5,3 miljonit eurot ehk loodeti 20,9protsendilist kasvu.

Sel aastal on jätkatud ka laenukoormuse vähendamist. Esimese kolme kuuga maksti tagasi 2,5 miljonit eurot netolaene ning märtsi lõpu seisuga on ettevõtte võlakoormus 9,5 miljonit eurot.

Aasta esimese kolme kuu jooksul müüdi kontserni arendatavates projektides kokku 68 korterit ja 2 äripinda. 2015. aasta samal perioodil läks kaubaks 48 korterit ja 5 äripinda.

Juhatus jäi tulemustega rahule

Kuigi Arco Vara juhatuse esimehe Tarmo Silla sõnul on tema ettevõtte suurus Euroopa mõistes nanoskoopiline ning tegemist on väikeettevõttega Tallinna börsil, saab selle käekäigu üle ikkagi rõõmustada. „Õnneks hakkab rahvusvahelisus ja tegelemine nii arenduse kui teenustega avalduma ka kvartali- ja aastatulemustes,“ rõõmustas ta.

Silla teatel soovitakse ettevõtte tegevusmaht hiljemalt 2018. aasta lõpuks kahekordistada. „Käesoleva aasta esimese kvartali tulemused on seega heaks näiteks perioodist, mis alates 2018. aastast peaks vastavalt juhatuse eesmärgile olema üsna tüüpiline Arco Vara kvartalitulemus,“ rääkis Sild.

Ta lisas, et tegevusmahu kahekordistamiseks tuleb kontsernil saavutada stabiilne arendus- ja müügitegevus. „Kui aastatel 2013 kuni 2015 tegelesime arendusäri taaskäivitamisega ning see andis tulemuseks peamiselt positiivsed, kuigi volatiilsed kvartalitulemused, siis nüüd on eesmärgiks püsiv arendus, püsiv müük ja püsiv kasum,“ oli Sild lootusrikas.

Ettevõtte juhatus prognoosib Arco Vara 2016. aasta müügituluks 10,3 ning puhaskasumiks 0,8 miljonit eurot.

Hetkel kuum