Mait Kraun • 15. juuli 2016 kell 14:15

Terror sunnib reisiplaanid katki jätma

British Airwaysi emafirma IAG aktsia hind kannatas ka Brexiti hääletuse tõttu.  Foto: Reuters/Scanpix

Investorid müüvad Prantsusmaa terrorirünnakute tõttu turismi ja reisimisega seotud aktsiaid, vahendas CNN Money.

Prantsusmaa hotelliketi Accori, odavlennufirma easyJeti ja huvireise korraldava Thomas Cooki aktsiad langesid reedel enam kui 3 protsenti. Paljud investorid otsustasid oma turismiaktsiaid müüa, sest Nice’i terrorirünnakus hukkus 84 inimest.

Prantsusmaa tulud turismsektorist on Euroopa suurimad. Eile toimunud rünnak oli viimase 18 kuu jooksul Prantsusmaal juba kolmas suurem terroriakt.

USA aktsiaturg on tõusnud uue tipuni ja ka Euroopa aktsiad on alates kuu algusest kiiresti tõusnud, aga turismi ja reisimisega seotud aktsiad on sellele vaatamata langenud.

British Airwaysi emafirma IAG ja easyJeti aktsia on sel aastal langenud rohkem kui 30 protsenti. Deutsche Lufhansa ja Ryanairi aktsiad on sama ajaga kukkunud enam kui 22 protsenti.

Kõige rohkem väldivad turistid Pransusmaad, Egiptust ja Türgit. Kõigis riikides on viimasel aastal toimunud suuremaid terrorirünnakuid.

UBSi analüütikute sõnul vähenevad reisimisele tehtavad kulutused üle maailma juba neljandat kuud järjest. Juunis vähenesid kulutused 14 protsenti.

Hetkel kuum