Mait Kraun • 10. august 2016 kell 21:01

Börs: nafta hinnalangus vedas turge alla

Kauplejad New Yorgi börsil  Foto: EPA

Dollar hakkas täna odavnema, sest investorid spekuleerivad, et Föderaalreserv ei kiirusta intresside tõstmisega. USA aktsiaturud odavnesid aga koos naftaga, vahendab Bloomberg.

Dollar langes teiste suuremate valuutade suhtes ning tooraineid eksportivate riikide aktsiaturud kallinesid koos tööstustmetallidega. USA võlakirjade hinnad tõusid, sest 10-aastaseid võlakirju müüdi oksjonil nelja aasta madalaima tootlusega. Nafta hinnalangus pani energiasektori aktsiad langema, mis vedas kaasa kogu S&P 500 indeksi.

Turgude hinnangul on tõenäosus, et Föderaalreserv sellel aastal intresse tõstab, alla 50 protsendi. Kardetakse, et nõrk maailmamajandus võib mõjutada ka USAd ja selle tõttu ei saa intresse kiiresti tõsta. Chicago Föderaalreservi president Charles Evans ütles sellel kuul, et intresse oleks mõistlik sellel aastal tõsta veel ühe korra. Veel aasta alguses prognoosis keskpank ise, et nad tõstavad intresse tänavu neljal korral.

„Turud arvavad, et Föderaalreserv ei ole veel valmis rahapoliitikat karmistama,“ ütles investeerimisfirma Credit Agricole strateeg Manuel Oliveri. „Lühiajalises perspektiivis püsib dollar surve all.“

Standard & Poor’s 500 indeks langes 0,3 protsenti 2175 punktini. Energiasektori langust juhtis Exxon Mobil. Ka pangandussektor odavnes.

Toornafta hind langes ning päeva lõpuks maksis WTI barrel 41,54 dollarit ja Brenti oma 44,05 dollarit. Odavam dollar pani aga kulla hinna tõusma.

Hetkel kuum