Mait Kraun • 23. august 2016 kell 0:19

Börs: Föderaalreservi retoorika survestab turge

Maakler New Yorgi börsil.  Foto: EPA

Dollar kallines täna tublisti, aktsiad ja toorained aga langesid, sest Föderaalreservi ametnikud andsid märku, et peagi võib tulla intressimäärade tõus, vahendab Bloomberg.

Suurem osa tähtsamatest valuutadest odavnes dollarise, sest Fedi asejuht Stanley Fischer ütles, et USA majanduse tugevus on lähedal keskpanga ootustele ning majanduskasv peaks kiirenema. Fischer ei öelnud, millal intresse võidakse tõusta, aga tema kommentaarid andsid hoogu juurde spekulatsioonidele, et samm võidakse ette võtta oodatust varem.

Toorainete hinnalanguse tõttu odavnema hakanud energiaaktsiad vedasid alla Standard & Poor’s 500 indeksit. Bloombergi dollariindeks tõusis 0,2 protsenti. Ka Briti nael kallines.

Sel reedel toimub ka järjekordne keskpankurite kogunemine Jackson Hole’is. Arvatakse, et Fedi juht Janet Yellen annab oma kõnes juhtnöörid intressimäärade tõstmiseks.

Yellen räägib reedel Eesti aja järgi kell 17. Tema kõne teemaks on „Föderaalreservi rahapoliitika tööriistakast“.

„Stan Fisheri kommentaarid suurendasid riski, et Yelleni reedene kõne on intresside tõstmise poole kaldu,“ ütles investeerimisfirma Evercore ISI portfellistrateeg Dennis Debusschere. „See mõjutab dollarit, riskantsemaid varasid ja toorainete hindu.“

S&P 500 indeks langes 0,1 protsenti 2179 punktini. Dow Jones odavnes samuti 0,1 protsenti ja lõpetas päeva 18 509 punktil.

Nii Brenti kui ka WTI toornafta hinnad langesid üle 3 protsenti. Kummagi barrel maksis õhtuks vastavalt 47,05 ja 49,02 dollarit.

Hetkel kuum