Nafta hinnad tegid täna peale USA naftavarude ootamatult suurt langust 4% tõusu. Naftavarud langesid seoses eelmisel nädalal USA rannikul möllanud troopilise tormiga Hermine, mis vähendas impordimahte.
USA toornafta varud vähenesid eelmisel nädalal 14,5 miljoni barreli võrra 511,6 miljonile barrelile; see on suurim nädalane naftavarude langus alates 1999. aasta jaanuarist, vahendab CNBC USA Energiaameti andmeid.
Analüütikud olid aga prognoosinud, et naftavarud kasvavad 225 000 barreli võrra.
Brenti toornafta hind kasvas 1,76 dollarit 49,74 dollarile, mis teeb kasvuks 3,67%.
WTI toornafta hind tõusis 1,74 dollarit ehk 3,82%, naftabarrel maksis 47,24 dollarit.
Troopiline torm Hermine, mis ähvardas eelmisel nädalal USA rannikut, kus asub ka oluline naftarafineerimise piirkond, viis naftavarude ning impordimahtude vähenemiseni.
Kütusefutuurid tegid uudise peale enam kui 5% tõusu.
Nafta hinda toetasid ka
Hiina jõulised kaubandusandmed, mille kohaselt kasvas riigi toornafta import augustis ligi veerandi võrra võrreldes eelmise aasta sama ajaga; impordimahte suurendas erarafineerijate soov saada kasu madalatest naftahindadest enne impordikvootide aegumist detsembris.
Toornafta hind tõusis ka esmaspäeval peale
Venemaa ja
Saudi Araabia kokkulepet teha koostööd naftaturu stabiliseerimise nimel.
Ebakindlus on aga jätkuvalt õhus ning seda ka hoolimata võimalusest, et naftatoodangu mahud otsustatakse
OPECi poolt külmutada.
“Kokkuleppele jõudmine on äärmiselt küsitav ning praegune OPECi toodang on jõudmas mahtudeni, mida me ei oleks oodanud enne 2018. aastat,” kirjutasid Macquarie Researchi analüütikud.
“Isegi, kui saavutatakse kokkulepe, siis ei avalda see märkimisväärset mõju.”
OPEC ja ühendusesse mittekuuluvate naftariikide kohtumine toimub 26-28. septembril Alžeerias.
Seotud lood
Poola Keskpank oli kolmandas kvartalis juba teist kvartalit järjest maailma suurim kullaostja ning üldiselt on märgata Ida-Euroopa riikide aktiviseerumist kullaturul, selgub Maailma Kullanõukogu (WGC) avaldatud andmetest.