Mait Kraun • 26. oktoober 2016 kell 11:45

Kvartalitulemused veavad ka Euroopa börse alla

Frankfurdi börs.  Foto: Epa

Euroopa aktsiaturud langevad kolmandat päeva järjest, sest ettevõtete kvartalitulemused olid kehvad ning nafta hinnalangus tõmbas kaasa ka energiasektori, vahendab Bloomberg.

Stoxx Europe 600 indeks on kahe nädala suurimas languses, sest Bayer AG, Vinci SA ja mitme teise ettevõtte kvartalitulemused valmistasid pettumuse. Kaevandussektori langust juhtis Antofagasta, kes teatas, et prognoosib järgmiseks aastaks vasetootmise langust. Energiatootjad BP ja Royal Dutch Shell odavnesid koos naftaga.

Euroopa aktsiaturud on sel aastal langenud 6,9 protsenti, sest investorid on regiooni suhtes pessimistlikult meelestatud. Kardetakse, et Euroopa Keskpank ei suuda majanduskasvu ergutada. Analüütikud, kes prognoosivad Stoxx 600 ettevõtete kasumite langust, on kõige negatiivsemalt meelestatud pankade ja toorainetootjate suhtes. Prognooside kohaselt peaks Euroopa börsifirmade kasumid langema 2016. aastal 16 protsendi võrra.

Stoxx 600 on täna langenud 0,8 protsenti 340,36 punktini. Kauplemisaktiivsus oli 30 päeva keskmisest umbes viiendiku võrra kõrgem.

Briti FTSE 100 indeks langes 0,9 protsenti, Saksa DAX kaotas protsendi ja Prantsuse CAC 40 odavnes 0,8 protsenti. Tallinna börs on täna tõusnud 0,25 protsenti 1029,95 punktini.

Hetkel kuum