Mait Kraun • 14. märts 2017 kell 20:23

Börs: nafta vedas aktsiaturge alla

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiad kukkusid, sest naftabarreli hind langes alla 48 dollari. Nimelt selgus, et Saudi Araabia suurendas oma tootmist. Dollar tugevnes ning investorid ootavad homset Fedi otsust, kirjutab Bloomberg.

Nafta hind kukkus rohkem kui 1,4 protsenti, sest Saudi Araabia teatas, et riigi naftatootmine oli veebruaris kasvuteel. See pani ka aktsiaturud langema ning S&P 500 indeks odavnes viimase kahe nädala kiireimas tempos. Kõige enam kukkusid energia- ja tööstussektori aktsiad. Investorid ootavad, et Föderaalreserv tõstab homme intressimäärasid ning dollar tugevnes. Chicago börsi volatiilsusindeks tõusis 9,6 protsenti.

Turud on viimasel ajal olnud küllaltki rahulikud, aga nafta hinnalangus on seda rahu rikkunud. Euroopa poliitiline seis ning tähtsad majandusandmed hakkavad samuti finantsturge järgmistel nädalatel mõjutama. Juba homme toimuvad Hollandis valimised, mis annavad esimese ülevaate sellest, milliseks võivad kujuneda Prantsusmaa ja Saksamaa valimised.

„Turud ootavad,“ ütles RBC Europe’i globaalne makrostrateeg Peter Schaffrik. „Kõigi mõtetes on Föderaalreserv. Intressitõus peaks tulema kindlalt, seega on tähtis see, mida pressikonverentsil räägitakse.“

S&P 500 indeks langes 0,3 protsenti 2365 punktini. Energiasektori aktsiad kukkusid 1,1 protsenti. Stoxx Europe 600 indeks langes samuti 0,3 protsenti.

WTI toornafta odavnes 1,4 protsenti 47,72 dollarini barrelist. Kulla hind langes vähem kui 0,1 protsenti ja unts maksab 1202 dollarit.

 

Hetkel kuum